Zetor spolupracuje s největším světovým výrobcem čelních nakladačů Ålö AB

8 prosince 2013, 16:40

ZETOR TRACTORS a. s. uzavřel v listopadu významnou dohodu o spolupráci se společností Ålö AB. Předmětem zakázky je dodávka čelních nakladačů od Ålö AB, světového lídra v této oblasti. Zákazníci si mohou tyto čelní nakladače pod označením ZETOR SYSTEM objednávat již od ledna 2014. Délka spolupráce je plánována na 3 roky s možností dalšího prodloužení.

„Jsme velmi rádi, že můžeme našim zákazníkům nabídnout čelní nakladače vyrobené jedničkou na světovém trhu v tomto segmentu, kterou je společnost Ålö AB. Přesvědčila nás jejich zkušenost a kvalita čelních nakladačů, jež pro nás byla jedním z nejpodstatnějších kritérií. Jsme přesvědčeni, že nové čelní nakladače přispívají ke zvýšení užitné hodnoty traktoru Zetor jako celku,“ říká Marián Lipovský, zástupce výkonného ředitele a provozní ředitel ZETOR TRACTORS a.s. „Jednání se švédským dodavatelem Ålö AB probíhalo od konce roku 2012,“ doplňuje Lipovský.

Mezi největší přednosti nových čelních nakladačů patří vynikající viditelnost při práci, pevná konstrukce a patentovaná hydraulika.

V rámci ZETOR SYSTEM si budou moci zákazníci objednat čelní nakladače ve dvou základních modelových řadách, a to Zetor System ZL series (nakladače vycházející z produkce Ålö z modelové řady Versa X) a Zetor System ZX series (nakladače vycházející z produkce Ålö z modelové řady Trima Plus). Jednotlivé druhy nakladačů těchto dvou modelových řad se liší zejména v celkové velikosti a také podle zvedací síly. Zákazník si tak může vybrat čelní nakladač přesně ke svému modelu traktoru Zetor od modelové řady Zetor Major přes Proximu až po výkonnostně nejsilnější řadu Forterra. Nové čelní nakladače budou v rámci ZETOR SYSTEM dodány v červené barvě typické pro traktory Zetor.

Přední světový výrobce čelních nakladačů, společnost Ålö AB, vyvíjí a vyrábí produkty pod značkami Quicke a Trima. V současnosti je společnost zastoupena ve více než 40 zemích a ve více než 15 z nich zaujímá vedoucí postavení.

V roce 2011 prodala společnost Ålö AB přibližně 33 000 čelních nakladačů a k nim 47.000 kusů nářadí. Celkový prodej dosáhl 5,9 mld. Kč.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!