Český šampion – druhý na mezinárodním finále soutěže The Drivers’ Fuel Challenge 2013

26 října 2013, 17:00

V sobotu 19. října se v chorvatské Opatiji na závodním okruhu Grobnik konalo mezinárodní finále soutěže The Drivers’ Fuel Challenge 2013. Český finalista Tomáš Horčička z firmy ČSAD Rychnov se umístil na skvělém druhém místě.

Rok 2013 je dalším rokem, ve kterém společnost Volvo Trucks pokračuje v projektu The Drivers' Fuel Challenge. Již od března 2013 probíhala v regionu střední a východní Evropy kvalifikační kola s cílem nominovat své šampiony v úsporné jízdě do mezinárodního finále. Celkově se soutěže zúčastnilo více než 3.200 řidičů. Ti nejlepší změřili své dovednosti v sobotu 19. října 2013 v chorvatské Opatiji.

Během dopoledních jízd na náročné trati závodního okruhu v Grobniku se 14 řidičů, mistrů v úsporné jízdě ve svých zemích, snažilo probojovat do čtveřice nejlepších do   závěrečného odpoledního klání. A ve hře bylo opravdu hodně. Na vítěze nejen že čekalo nové osobní Volvo V40, ale také obrovská prestiž, která se k titulu Mistra v úsporné jízdě váže. Nejlepší dovednosti, ale také pevné nervy, prokázali řidiči z Polska, Maďarska, Slovinska a České republiky. Na výsledky však museli tito řidiči a týmy, které přijely své šampiony podpořit, čekat až do večerního slavnostního vyhlášení.

Výsledky finálních jízd soutěže The Drivers´ Fuel Challenge:

  Řidič Firma Země

Spotřeba*1

Spotřeba*2 Čas
1.  Zoltán Simon SIMON Zoltán EV Maďarsko 2,18 25,95 12:58.92
2. Tomas Horčička ČSAD Rychnov Česko 2,24 26,67 12:06.71
3. Stanisław Mierzejewski Stanisław Mierzejewski PUH Polsko 2,26 26,90 13:48.63
4. Krištof Urivec Floro Transport Florijan Koselj Slovinsko 2,36 28,10 13:00.82


*1 –  Spotřeba ve finálním kole
*2 – Průměrná spotřeba (l/100 km)

„Druhé místo je pro český tým a pro všechny české řidiče, které Tomáš reprezentoval, fantastickým úspěchem. Vždyť soupeřil s těmi nejlepšími z nejlepších! Tomáš prokázal nejen skvělé zkušenosti a dovednosti jako řidič nákladního vozidla, ale také velké zaujetí pro efektivní způsob řízení, který je přínosem nejen pro dopravní společnosti, ale také pro životní prostředí," řekl Robert Grozdanovski, generální ředitel společnosti Volvo Group Trucks Česká republika.

Vladimír Myslík, manažer rozvoje řidičů doplnil: „Jsme velmi hrdi na Tomášovo umístění, zejména na tak náročné trati, jako je v Grobniku. Celkové převýšení 20 metrů a těžké technické pasáže kladly obrovské nároky nejen na vozidla, ale i na řidiče. Tomáš dokázal, že patří mezi nejlepší řidiče v regionu střední a východní Evropy. Rozdíl mezi prvním  a druhým finalistou bylo pouhých 0,06 l. I když mohli řidiči využít všechny systémy a funkce vozidla, které ovlivňují spotřebu, opět se ukázalo, že role řidiče v úsporné dopravě je klíčová."

Soutěž The Drivers' Fuel Challenge pořádaná společností Volvo Trucks – fakta

Globální soutěž The Drivers' Fuel Challenge, ve které profesionální řidiči nákladních vozidel soutěží v řízení tím nejúspornějším způsobem, zahájila společnost Volvo Trucks v roce 2011, a to hlavně s cílem podtrhnout význam řidičů pro úsporu paliva. Tato aktivita, v současné době pořádaná na globální úrovni, se etablovala jako úspěšná a vyvolala značný zájem, zejména v oblasti střední a východní Evropy, kde bylo rozhodnuto pořádat ji každým rokem.

Při všech národních kvalifikačních kolech i při finále řídili všichni soutěžící nová Volva FH – model nákladního vozu, který nastavuje nové standardy v oboru nákladních vozidel pro dálkovou přepravu po stránkách ekonomiky jízdy, ovladatelnosti i bezpečnosti.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!