Nové Volvo FL prchající před býky

16 října 2013, 19:02

V novém filmu „S býky v zádech“ (The Chase) společnosti Volvo Trucks je rozvážkový vůz Volvo FL vystaven těžké zkoušce. Ve filmu ujíždí nákladní vůz před býky ulicemi středověkého španělského města Ciudad Rodrigo. „Je neuvěřitelné, že můžete protáhnout nákladní vozidlo takové velikosti tak malým městem,“ říká řidič-kaskadér Rob Hunt.

V sérii pozoruhodných testů společnosti Volvo Trucks došla řada na rozvážkový vůz Volvo FL. Během vývoje nového Volva FL byla kladena nejvyšší priorita na to, aby vozidlo tak pohodlné, jako je ho možné řídit. Ve filmu „S býky v zádech" (The Chase) společnost Volvo Trucks předvádí, jak snadno lze s novým 12-ti tunovým nákladním vozem manévrovat v náročném městském prostředí tím, že řidiči-kaskadérovi Robu Huntovi dala za úkol projet dva kilometry dlouhou trať těsnými uličkami Ciudad Rodrigo, zatímco ho pronásleduje stádo býků.

„Město je staré, má úzké uličky a jedeme po kluzkých kočičích hlavách. Být k tomu všemu ještě na útěku před býky, to už stojí za to," říká Rob Hunt.

V průběhu testu v Ciudad Rodrigo musel nákladní vůz udržovat rychlost aspoň 30 km/h, aby byl mimo dosah býků.V určitých úsecích cesty byly uličky tak úzké, že Rob Hunt musel sklopit zpětná zrcátka.

„Býci udržovali neustálou vysokou rychlost a občas byli opravdu blízko, ale vůz zvládá zatáčky velmi dobře, takže to byla jen otázka řízení. Stala se spousta věcí, ale nákladní vůz mi po celou cestu pomáhal," říká Rob Hunt.

Bezpečnost lidí i zvířat byla během celé akce hlavní prioritou.Byla přijata všechna nezbytná bezpečnostní opatření.

„Největším rizikem bylo, že jsme se pohybovali po městě. Akce probíhala naživo a museli jsme se ujistit, že bude bezpečná jak pro lidi, tak pro zvířata.Díky velkým zpětným zrcátkům jsem měl dobrý přehled o býcích a běžcích za mnou, takže jsem mohl udržovat správnou bezpečnou vzdálenost. A automatizovaná převodovka snadno umožňovala soustředit se na řízení," dodává Rob Hunt.

„Nový 12-ti tunový model je významným hráčem v největším segmentu středně těžkých vozů. Vozidlo je dobře promyšlené do všech podrobností. Všimněte si například menších kol, která snižují výšku kabiny o pět centimetrů. To přináší řidičům lepší viditelnost a usnadňuje vstup a výstup z kabiny," uvádí Tobias Bergman, produktový manažer segmentu distribuce a odpadů ve společnosti Volvo Trucks.

Fakt, že je Volvo FL speciálně přizpůsobené pro rychlou a hbitou městskou dopravu, zjistil řidič-kaskadér Rob Hunt na vlastní kůži, když se ujal hlavní role ve filmu „S býky v zádech" (The Chase).

„Pro řidiče, který ho bude využívat každý den k práci, je tento nákladní vůz pohodlný jak na krátké, tak na dlouhé cesty. Má automatizovanou převodovku a tempomat a snadno se ovládá.Viditelnost je skvělá; vidíte auta, cyklisty i chodce. Tento nákladní vůz řidiči rozhodně zjednodušuje život," pochvaluje si Rob Hunt.

Po závodě byli býci odvezeni na farmu u města Guadalajara.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!