Společnost ZDEMAR rozšiřuje svou flotilu o vozidla DAF XF Euro 6

6 září 2013, 16:52

Jedna z největších tuzemských spedičních a dopravních společností ZDEMAR rozšířila svůj vozový park o třináct nových návěsových souprav. Tentokrát byly za tahače zvoleny vozy DAF XF Euro 6. Jejich předání se uskutečnilo na půdě autorizovaného prodejce vozidel DAF, společnosti NAPA TRUCKS spol. s r. o. v Pardubicích.

Během léta se vozový park společnosti ZDEMAR Ústí nad Labem s. r. o. rozrostl o další vozy. Výběr značky proběhl na základě řádného výběrového řízení, ze kterého vyšla vítězně značka DAF. Nový model DAF XF Euro 6 přináší také množství inovací, které všechny požadavky v rámci moderní dopravy splňují. Další vítanou novinkou je inovativní asistent, který na centrálním displeji přístrojové desky řidiče detailně informuje o množství spotřebovaného paliva a zobrazuje hodnocení jízdy řidiče či využívání brzdného systému. Díky emisní normě Euro 6 lze využít nižší sazby elektronického mýtného i silniční daně. Ke snížení provozních nákladů rovněž přispěje smlouva o servisu a údržbě DAF Servisní smlouva Full Care.

„Největší důraz při správě kamionů klademe na snižování provozních nákladů a omezování vlivu dopravy na životní prostředí. V našem vozovém parku najdete pouze tahače Euro 5 a Euro 6. V současnosti již všechny naše vozy splňují přísné emisní limity, takže produkují nejnižší emise oxidu dusíku a pevných částic,“ uvedl Zdeněk Lohniský, ředitel společnosti ZDEMAR. K novým tahačům společnost pořizuje i moderní sklápěcí návěsy a návěsy s posuvnou podlahou k podpoře přeprav sypkého zboží, a to zejména zemědělských komodit v právě probíhající sezoně. Všichni řidiči procházejí školením provozu tahačů Euro 6, jejich jízda má být hospodárná a odpovídat kvalitě stroje. Novinkou je možnost on-line sledování jejich efektivity.

Nyní společnost vlastní 33 kamionů a i v dalších letech plánuje obměňovat a rozšiřovat vozový park. I když většinu přeprav pokrývá společnost spedičně, tyto kroky jsou aktivní reakcí na rostoucí požadavky zákazníků na vlastní flotilu vozidel.

Společnost ZDEMAR je se 135 zaměstnanci jednou z největších spedičně-dopravních společností v České republice, které se zabývají přepravou volně ložených materiálů. Ročně uskuteční přes 50 tisíc přeprav o celkovém objemu přesahujícím 1,4 milionu tun přepravovaného zboží po celé Evropské unii. Na ploše 9 000 m2 uskladní každým rokem okolo 150 tis. tun volně loženého zboží.

Tisková zpráva DAF Trucks CZ, s.r.o.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!