První nové Volvo FH16 v České republice

21 srpna 2013, 11:46

Společnost Volvo Trucks předala první nový model vozu Volvo FH16 v České republice. Novým majitelem je firma DV-Trans, spol. s r.o.

Nový model Volvo FH16 bezezbytku plní obě poslání – dělat radost a tvrdě pracovat.

Jak prozradil jeden ze dvou jednatelů společnosti DV-Trans Jaroslav Jandečka: „Nové Volvo FH16 750 k jsme pořídili pro našeho úplně prvního řidiče ve firmě, který je nám dodnes věrný. Je to určité ocenění jeho práce a on sám je z nového modelu nadšený.Dalším důvodem jeho nákupu pak byla i skutečnost, že nový model zvyšuje prestiž naší společnosti. Svým zákazníkům nabízíme špičkové přepravní služby, mimo jiné také dbáme na pravidelnou obměnu vozového parku. Pořízením nového modelu Volvo FH16 říkáme, že jsme solidním partnerem pro dlouhodobou spolupráci."

Slova pana Jandečky potvrzuje i skutečnost, že firma DV-Trans využívá dalších služeba produktů, které společnost Volvo Trucks nabízí a které pomáhají optimalizovat jeho náklady a efektivitu provozu – jako je systém Dynafleet, pravidelné školení řidičů nebo servisní kontrakty. O poslání tvrdě pracovat svědčí specifikace nového modelu.

Společnost DV-Trans se zaměřuje na přepravu sypkého zboží se specializací na dopravu zemědělských komodit a výrobků z těchto komodit i výrobků chemického průmyslu. Proto je nové Volvo FH16 osazeno šestnáctilitrovým motorem v provedení EEV o výkonu 750 koní. Ovšem i takto silný motor dokáže být velmi úsporný, jak o tom svědčí slova novopečeného řidiče vozidla: „Absolvoval jsem se školitelem ekonomické jízdy od společnosti Volvo Trucks zkušební cestu na trase Plzeň – Montlucon (F) – Saarbrucken (D) – Plzeň. Z celkové délky 2600 km jsme pouze asi 300 km ujeli bez nákladu, zbytek pak s plným zatížením 40 tun celkové hmotnosti a náš výsledek ve spotřebě paliva činil v průměru 29,7 l/100km."

Specifikace vozidla
– Motor o výkonu 750 HP, 3550 Nm, řadový 6ti válec o objemu 16,1 LKabina Globetrotter, 2 lůžka
– Převodovka I-Shift + Software Sledování ekonomiky I‑See s inteligentním ECO tempomatem
– Zesílená motorová brzda VEB+Hliníkové disky kol Dura Bright
– Bezpečnostní prvky:  
     – LCS ‑ systém podpory při změně jízdního pruhu                                   
     – Podpora bdělosti řidiče ‑ upozornění na přicházející únavu
     – ESP – stabilizační systém
     – LKS ‑ hlídání jízdního pruhu                             
– Xenony vč. ostřikovačů
– Dynafleet – Volvo fleet management systém pro sledování stylu jízdy a spotřeby
– Hydraulika pro sklápěcí návěs

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!