Zetor Gallery přivítal první návštěvníky

18 července 2013, 15:18

Tradiční český výrobce traktorové techniky představil novou Zetor Gallery, tedy víceúčelovou halu, která značku Zetor přiblíží fanouškům i obchodním partnerům. Zetor Gallery s řadou zajímavých exponátů a efektních audiovizuálních prvků se nachází přímo v areálu společnosti ZETOR TRACTORS a.s. v Brně-Líšni.

„Velmi nás těší dlouhodobý zájem o značku Zetor. Rádi bychom proto příznivcům traktorové techniky nabídli další příležitost pro setkávání a získávání dalších informací. Novou Zetor Gallery jsme zároveň koncipovali tak, aby se jednalo o zajímavou podívanou například i pro rodiny s dětmi, takže nebude chybět řada audiovizuálních prvků, multidotykových displejů a samozřejmě ani samotné traktory,“ říká Marián Lipovský, zástupce výkonného ředitele a výrobní ředitel ZETOR TRACTORS a.s.

Zetor Gallery se rozkládá na ploše více než 1.200 m2 v dvoupodlažní budově. Veřejnosti je určena větší část této plochy, menší pak bude sloužit jako školicí centrum skupiny Zetor. Díky modernímu vybavení si mohou návštěvníci prohlídku Zetor Gallery opravdu užít.

Veřejně přístupná část areálu je uspořádána jako otevřený prostor rozdělený do několika tematických sekcí. První z nich je showroom, který je přehlídkou moderní techniky značky Zetor, v dalších částech je představena bohatá historie traktorů tohoto českého výrobce. V Zetor Gallery se momentálně nachází celkem 14 exponátů včetně nejstaršího modelu Z25.

Součástí Zetor Gallery je také řada archivních snímků, které z velké části poskytli samotní fanoušci značky, a projekce dobových dokumentů o traktorech Zetor. K vytvoření audiovizuálních projekcí bylo zapotřebí projít téměř 10.000 fotografií a zhlédnout 43 hodin dochovaných historických filmových materiálů. Fanoušky potěší i obchod s dárkovými předměty zaměřenými na značku Zetor. Obchod je zároveň určen i pro majitele traktorů této značky nebo dealery, kteří si zde mohou zakoupit nejčastěji používané náhradní díly.

Výstavba Zetor Gallery byla zahájena na konci roku 2012. Pro společnost ZETOR TRACTORS se jednalo o investici ve výši přibližně 25 milionů CZK. Jde o první fázi projektu. Zetor Gallery je připravena na postupné doplňování dalších modelů traktorů, současných i historických, a jiných exponátů souvisejících se značkou Zetor. Návštěvníci se tak mají i do budoucna na co těšit.

V rámci slavnostního dokončení Zetor Gallery budově požehnal kardinál Dominik Duka.

Shrnutí základních informací o Zetor Gallery
Adresa: Zetor Gallery, areál ZETOR TRACTORS a. s., Trnkova 111, Brno
Otevírací doba: každý všední den od 10 do 18 hodin, pro veřejnost je otevřeno od 17. června
Vstupné: zdarma
Kontakt: zetorgallery@zetor.com

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!