UniCredit Leasing letos zvýšil objem financování transportní techniky o 55%

26 června 2013, 13:52

Téměř 55% meziroční nárůst zaznamenal UniCredit Leasing od ledna do května 2013 v segmentu transportní technika. Celkový objem financování během prvních pěti měsíců letošního roku stoupnul (v porovnání se stejným obdobím roku 2012) z 385 milionů Kč na 596 milionů Kč. Tradičně největší podíl připadal na nákladní automobily a autobusy, které v souhrnu tvoří 75% celkové profinancované hodnoty. Zbytek tvoří přívěsová a návěsová technika.

„Společnosti UniCredit Leasing se i v letošním roce daří zvyšovat tržní podíl v segmentu v segmentu nákladních automobilů. Podle aktuálních výsledků a našich odhadů očekáváme, že se budou obchodní výsledky v této oblasti i nadále pohybovat nad rokem
2012, a to i zásluhou komplexní nabídky produktů, úspěšného značkového financování a Komoditní linie Transportní technika,“
uvedl Jiří Vintr, manažer oddělení Řízení produktů UniCredit Leasing.

Z pohledu produktové nabídky UniCredit Leasing klienti preferovali úvěrové produkty UCL FinTruck a UCL CreditTruck a poprvé tak úvěrové produkty převládly nad finančním leasingem. Stále posilujícím produktem v segmentu transportní techniky je operativní leasing.

UniCredit Leasing zajišťuje značkové financování pro nákladní automobily značky MAN a Avia a návěsové techniky Krone, v rámci značkového financování EWT také návěsové techniky Schmitz Cargobull. Pokračuje rovněž spolupráce se značkami DAF a Iveco. Právě značky MAN, DAF a Iveco měly na portfoliu profinancované transportní techniky UniCredit Leasingu největší zastoupení.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!