AUDI Sport se spoléhá na vynikající nákladní vozidla MAN

25 června 2013, 9:50

Sedm nových silničních tahačů MAN TGX Euro VI zabezpečuje přepravu technického zázemí a výbavy závodního týmu AUDI Sport v rámci prestižního mezinárodního mistrovství automobilů.

Ještě před letošní sezónou DTM (mezinárodní mistrovství Německa cestovních automobilů) si závodní tým AUDI Sport převzal sedm tahačů návěsů MAN TGX 18.480. Vozidla nové konstrukce splňující emisní normu Euro VI, která v současnosti společnost MAN uvádí na automobilový trh, transportují na závody série DTM a mistrovství světa vytrvalostních závodů veškeré technické zázemí týmu téměř bez škodlivých emisí ve výfukových plynech.

Oliver Staube, který je v týmu AUDI Sport odpovědný za mezinárodní spolupráci, osobně převzal tahače od ředitele marketingu, prodeje a služeb společnosti MAN Truck & Bus AG pana Heinze-Jürgena Löwa.

Všechny dodaná nákladní vozidla z modelové řady MAN TGX mají komfortní, prostornou kabinu rozměru XXL a jsou poháněny Common-Railovými motory MAN D26 Euro VI s maximálním výkonem 480 k. Kromě jiného jsou vozidla vybavena kompletním balíčkem bezpečnostních prvků včetně denního osvětlení, xenonových výbojek v hlavních světlometech a též elektronickými asistenčními systémy – a to konkrétně: adaptivním tempomatem (ACC) a systémem varování při mimovolném vybočení ze zvoleného jízdního pruhu (LGS).

"Jsem velmi rád, že špičkoví sportovci z Audi si vybrali naše nákladní vozidla MAN. Z hlediska ohleduplnosti k životnímu prostředí a efektivity provozu je již teď AUDI jasným vítězem," řekl Heinz Jürgen Löw při oficiálním předáváním vozidel před mnichovským centrem Truck Fórum (na fotografii podává symbolický klíč Migueli Molinovi, španělskému jezdci týmu AUDI v DTM). "Přeji týmu AUDI hodně úspěchů v současné závodní sezoně."

"Již po mnoho let se spoléháme na společnost MAN jako na našeho silného a důvěryhodného partnera," reagoval Dieter Gass, šéf týmu AUDI Sport pro sérii DTM. "Motory tahačů mají více méně stejný maximální výkon jako naše závodní vozy Audi RS 5 DTM, a i když nejsou stejně rychlé, náš cenný náklad dopraví bezpečně a spolehlivě na závodní okruhy v Německu i po celém světě."

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!