Společnost Volvo Trucks uvádí svou nabídku pro normu Euro 6

29 května 2013, 20:19

Společnost Volvo Trucks uvedla nová nákladní vozidla s motory splňujícími normu Euro 6 ve verzích od nejmenšího středně těžkého 5litrového motoru až po těžkou 13litrovou variantu. Počínaje jarem 2014 budou vozidla Volvo dostupná také s 16litrovým motorem splňujícím normu Euro 6 a s hnacím ústrojím I-Torque pro 13litrový motor.

„Hospodárná spotřeba paliva je pro naše zákazníky velmi důležitá a my nabízíme spojení technologií a služeb, které bude pro naše konkurenty těžké překonat," říká Astrid Drewsen, produktová manažerka pro hnací ústrojí ve společnosti Volvo Trucks.

Vylepšené dočišťování emisí
U nabídky těžkých motorů (D11, D13 a nastupujícího D16) zachovává společnost Volvo Trucks osvědčený systém pro katalytickou regulaci emisí – SCR (Selective Catalytic Reduction). Systém SCR se při dočišťování emisí velmi osvědčil a ideálně také vyhovuje požadavkům normy Euro 6. Společnost Volvo Trucks navíc vylepšila katalytický povrch jednotky SCR a vstřikovacího systému AdBlue.

Ekonomická technologie
Aby byly splněny požadavky normy Euro 6, musí se teplo ve výfukovém systému udržovat na více či méně konstantní vysoké úrovni. Společnost Volvo Trucks proto v motorech D11 a D13 Euro 6 kombinuje svoje řešení SCR se systémem EGR (recirkulace výfukových plynů) bez chlazení a s filtrem pevných částic (DPF). Technologické řešení pro motory D5 a D8 je kombinace systému EGR s chlazením, filtru pevných částic a SCR.

„Naše volba motorů, které jsou méně složité, úspornější a levnější, vychází z našich zkušeností se zákony o emisích výfukových plynů v různých zemích. S naší nabídkou pro normu Euro 6 jsme velmi spokojeni, hlavně proto, že ochrana životního prostředí patří k našim hlavním prioritám," říká Astrid Drewsen.

Nabídka společnosti Volvo Trucks pro normu Euro 6
– V září 2012 společnost Volvo Trucks začala prodávat první motory splňující normu Euro 6 – jednotky D13 s výkonem 460 koní.
– V červnu 2013 se začnou prodávat nové motory D5, D8, D11 a D13.
– Počínaje jarem 2014 budou vozidla Volvo dostupná také s 16litrovým motorem splňujícím normu Euro 6 a s hnacím ústrojím I-Torque pro 13litrový motor.

Tisková zpráva Volvo Truck Czech

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!