Iveco Irisbus nyní jako Iveco Bus

26 května 2013, 19:05

Iveco Bus se stává oficiálně novým jménem značky pro podnikání společnosti Iveco v oblasti hromadné přepravy osob, čímž potvrzuje závazek společnosti k tomuto sektoru. Název Iveco Bus tímto nahrazuje předcházející jméno značky Iveco Irisbus.

Tento okamžik znamená počátek nové etapy působení společnosti Iveco v oblasti hromadné přepravy osob s cílem globální expanze. Je to poslední krok rozsáhlého procesu konsolidace, jehož kořeny sahají hluboko do historie společnosti, výsledek více než sta let zkušeností. Iveco Bus je v zásadě postavený na prestižním evropském dědictví, jež společnosti umožnilo stát se jedním z hlavních hráčů dodávajících dopravní prostředky k přepravě osob po celé Evropě.

Nová značka Iveco Bus posiluje identitu tohoto podnikání spolu s ostatními mezinárodními aktivitami společnosti. Podporuje tak ještě více rozvoj a vnímání celé produktové řady autobusů jako jednoznačnou součást Iveco, zejména na trzích jakými jsou Evropa, Jižní Amerika a Čína, kde má společnost důležité postavení.

Trvalá udržitelnost rozvoje, technologie a celkové provozní náklady (Total Cost of Ownership) jsou silné atributy značky Iveco Bus, které jsou v plném souladu s kompletní produktovou řadou Iveco.

Tato nová identita značky souvisí s uvedením na trh zcela nového městského autobusu Euro VI, který bude mít světovou premiéru na 60. světovém kongresu a výstavě UITP o mobilitě a městské dopravě v Ženevě (Švýcarsko) ve dnech 26. až 30. května 2013, což je důležitá událost pro celosvětovou síť hromadné dopravy.

Iveco Bus v České republice
Největším výrobním závodem pro Iveco Bus je výrobní závod ve Vysokém Mýtě.  Společnost Iveco Czech Republic, a. s. navazuje na dnes již 85letou tradici výroby autobusů v tomto městě a na 118letou historii firmy založené Josefem Sodomkou. Firma, známá od roku 1948 pod jménem Karosa, se již v druhé polovině čtyřicátých let minulého století orientovala převážně na výrobu autobusů a je spojena s řadou úspěšných a dnes legendárních vozidel. Jedná se o řadu 706 RTO, ale i o další řady ŠM, 700, 900. Na tyto úspěšné typy vozidel navázala vozidla řady Crossway, Crossway Low Entry, Arway a Citelis, vyráběná v řadě motorizací a modifikací. Dnes společnost, známá od roku 2007 jako Iveco Czech Republic, a. s., exportuje více jak 90% své produkce do zhruba 30 zemí světa. Firma je významným zaměstnavatelem v regionu a vytváří další pracovní místa u svých tuzemských dodavatelů
 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!