MAN na veletrhu bauma 2013: Skvostně inovativní, úžasně efektivní

17 dubna 2013, 23:00

Vlajková loď mezinárodních stavebních výstav, bauma, otevře své brány prvním návštěvníkům v Mnichově během několika dní. Návštěvníci mohou opět očekávat inspirující představení nových produktů více než 3300 vystavovatelů z 50 zemí celého světa. Georg Moller, project group manager pro výstavu bauma z mnichovského výstaviště nás provede trendy a inovacemi, které letos na návštěvníky veletrhu čekají.

Které hlavní trendy se v rámci veletrhu bauma letos objeví?
Tak jako v minulosti i letos celá řada vystavovatelů prioritizuje ve svých prezentacích důraz na efektivitu podnikání a s ní spojená témata snižování spotřeby energií. S blížícím se vstupem v plnou platnost nových emisních norem v Evropě i v USA začátkem roku 2014 se do popředí zájmu vystavovatelů samozřejmě dostává též snižování vypouštění sloučenin uhlíku při současném snižování spotřeby energie nízko emisních motorů. Dalšími velmi důležitými tématy budou ergonomie a servisní balíčky.

Jaké inovace na baumě 2013 uvidíme?
Z hlediska projekčního týmu je pro nás vždy velmi těžké říci jaké novinky a inovace naši vystavovatelé na veletrh přivezou. Zcela pochopitelně si je nechávají až do posledního možného okamžiku pro sebe a odkryjí je když již výstava běží. Nicméně naše zkušenosti nás vedou k tomu poznání, že cykly obměňování produktů ve stavebnictví a stavebním průmyslu se téměř kryjí s periodicitou našeho veletrhu. Proto můžeme téměř s jistotou říci, že tento rok opět vystavovatelé budou prezentovat v první řadě a především nové generace strojů a zařízení.

V porovnání s rokem 2010 přináší bauma 2013 nějaké nové záležitosti z hlediska organizace výstavy?
S velkým respektem ke kategorizaci výrobků budeme držet stejný koncept výstavy jako v roce 2010. Nicméně v návaznosti na požadavky našich vystavovatelů jsme rozšířili naši výstavní plochu o dalších 15.000 metrů čtverečných na celkovou hodnotu 570 000 metrů čtverečných.

Co by návštěvník letošní výstavě neměl minout?
Návštěvníci budou konfrontováni s celou řadou novinek, prezentací výrobků a demonstrací v přímém přenosu. Speciální v tomto ohledu je rozhodně atmosféra na veletrhu bauma: je to opravdu obrovská a ohromující mezinárodní výstava, všechny tyto faktory vedou k opravdu unikátní zkušenosti návštěvníků. Další specialitou jsou specializované dny, tentokráte zaměřené na Indonésii. Poprvé v historii bude také na baumě specializované centrum rozložené na 3000 metrech čtverečných zaměřené na mladé návštěvníky. Na tomto projektu spolupracoval odborný svaz VDMA (German Engineering Association) společně s Messe Munchen a svazem LandBautechnik Bundesverband (Federal Association of Agricultural Technology). Cílem projektu je podpořit mladé lidi v zájmu o stavební sektor podnikání a stavební materiály. Program je primárně zaměřen na věkové skupiny od 8 do 13 let a od 13 do 19 let a je vhodný pro celou řadu vzdělávacích zařízení. Od základních obecných škol až po instituce s akademickým zaměřením.

Na co se nejvíce těšíte vy osobně?
Na setkání s celou řadou představitelů různých společností z celého světa a na skvělou prezentační atmosféru na našem výstavišti.
 

Tisková zpráva MAN Truck & Bus

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!