První nový DAF XF sjíždí z výrobní linky

17 dubna 2013, 8:13

Jeho královská Výsost princ oranžský 3. dubna oficiálně zahájil výrobu nového modelu DAF XF. Tento nový nákladní vůz byl vyvinut tak, aby splňoval emisní normu Euro 6, která v Evropské unii vstoupí v platnost v brzké době. Do vývoje zcela nové modelové řady Euro 6 a do přípravy svých výrobních provozů v nizozemském Eindhovenu a v belgickém Westerlo na tuto novou generaci nákladních vozidel investovala společnost DAF asi miliardu eur.

Emisní norma Euro 6 vstoupí v Evropské unii v platnost 1. ledna 2014. V porovnání se stávající emisní normou Euro 5 vyžaduje, aby byly emise oxidů dusíku (NOx) sníženy o dalších 77%, a emise pevných částic musí být sníženy o 66%. Tato nová emisní norma byla hlavním hnacím motorem společnosti DAF k tomu, aby vyvinula zcela novou řadu vozidel. Výroba vlajkové lodi, modelu XF určeného zejména pro dálkovou přepravu, byla právě oficiálně zahájena. Veletrh užitkových vozidel, který se bude konat příští týden v Birminghamu, bude místem uvedení dalších nových modelů plnících emisní normu Euro 6. Poprvé se tak představí rozvážkové nákladní vozidlo LF a všestranný model CF.

„Jsme nesmírně poctěni tím, že Jeho královská Výsost oficiálně zahájila výrobu nového modelu DAF XF," řekl prezident společnosti DAF Trucks N.V. Harrie Schippers. „Vývoj zbrusu nových, špičkových vozidel Euro 6 a příprava našich výrobních provozů pro výrobu této nové generace je největším projektem v historii naší společnosti a představuje investici zhruba jedné miliardy eur. Návštěva prince oranžského je jedinečným uznáním pro všech 8.000 pracovníků společnosti DAF, zapojených do projektu Euro 6 v Nizozemsku i za jeho hranicemi. Tato návštěva se nese v harmonii se skutečností, že přesně před 85 lety Hub van Doorne položil základy naší současné společnosti.“

Tisková zpráva DAF Trucks

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!