Trasa pro závod Volvo Ocean Race už je kompletní

17 dubna 2013, 8:08

Francouzské město Lorient je posledním z přístavů, které byly zvoleny jako zastávky na trase závodu Volvo Ocean Race 2014-15. Tento závod, jehož trasa dosahuje délky celkem 40.048 námořních mil, bude odstartován 4. října 2014.

Týmy na svých nově zkonstruovaných plachetnicích vyplují z domovského stanoviště závodu ve španělském Alicante a zamíří do Recifu na nejzazším severovýchodním cípu Brazílie. Odtud se vydají na nejdelší úsek cesty, přičemž se nejprve zastaví v Abú Dhabi a odtud zamíří do města Sanya v Číně. Podobně jako při posledním závodě odtud jachty poplují do novozélandského Aucklandu. Z něj se vydají do Itajaí v Brazílii a potom zase směrem na sever, do Newportu v Rhode Islandu ve Spojených státech. Pak posádky překonají Atlantik do Lisabonu a zastaví se v Lorientu, odkud nasadí konečný sprint do cíle v Göteborgu, švédském domovském sídle společnosti Volvo, kam dorazí 27. června 2015.

„Závod Volvo Ocean Race je čistokrevnou globální sportovní událostí a mnoho z našich nejdůležitějších trhů s nákladními automobily bude mít tentokrát na svém území zastávku tohoto závodu. To nám poskytuje výborné příležitosti k setkávání se s našimi zákazníky a partnery a rovněž k připojování dalších zajímavých prvků ke zvuku značky Volvo," řekla ředitelka globálního sponzorství společnosti Volvo Trucks Christina Magnussonová.

Volvo Ocean Race
Závod Volvo Ocean Race je otevřený pro profesionální námořníky celého světa. Ročník 2014-2015 bude dvanáctým pokračováním od startu v roce 1973. Závod Volvo Ocean Race je společně vlastněn společnostmi Volvo Group a Volvo Cars.

Trasa závodu 2014-2015
Závod Volvo Ocean Race 2014-2015 bude odstartován 4. října 2014 a potrvá téměř devět měsíců. Celková délka trasy bude 40.048 námořních mil. Posádky navštíví celkem deset přístavů: Alicante (Španělsko), Recif (Brazílie), Abú Dhabi (Spojené arabské emiráty), Sanya (Čína), Auckland (Nový Zéland), Itajaí (Brazílie), Newport (Spojené státy), Lisabon (Portugalsko), Lorient (Francie) a Göteborg (Švédsko).

Více informací naleznete na webové stránce závodu Volvo Ocean Race http://www.volvooceanrace.com/en/home.html. 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!