MAN Lion’s City Hybrid přesvědčil pařížský dopravní podnik

22 března 2013, 15:06

RATP objednává 15 městských autobusů MAN s inovativním hybridním pohonem.

Pařížský dopravní podnik RATP (Régie Autonome des Transports Parisiens) objednal 15 autobusů MAN Lion’s City Hybrid. Společnost RATP se rozhodla pro městské autobusy, které jsou v současnosti nejefektivnější z hlediska CO2 a nejvyspělejší po technické stránce. MAN Lion’s City Hybrid ukládá energii vznikající během brzdění do tzv. ultrakapacitorů a získává z ní hnací energii pro své dva pohonné elektromotory. Přesně odladěný energetický management řídí tok energie a odpojuje dieselový motor například při jízdě na volnoběh či při stání. Na zastávce hybridní autobus nevypouští žádné emise a rozjíždí se pomocí elektromotorů mimořádně tiše. Nízkopodlažní autobus tak uspoří až 30 procent paliva a současně i CO2 oproti srovnatelnému městskému autobusu s dieselovým pohonem.

Městský autobus MAN Lion’s City Hybrid je v hlavním městě Francie nasazován v rámci testování v praxi na různých linkách již od roku 2011. Docílená úspora paliva a vysoká spolehlivost hybridního pohonu byla pro RATP při objednání 15 autobusů MAN Lion’s City Hybrid určujícím faktorem.

Společnost RATP je jedním z největších provozovatelů městských autobusů v Evropě s vozovým parkem čítajícím zhruba 4.300 vozidel. Z toho je aktuálně 550 městských autobusů typu MAN Lion’s City.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!