Společnost Volvo Trucks uvede nový model FM

5 března 2013, 14:04

Dalším vozem v rámci obměny modelových řad nabízených společností Volvo Trucks je Volvo FM, které se může nově pochlubit například novým systémem řízení Volvo Dynamic Steering. Vozidlo bude v Evropě uvedeno 19. března, ale již nyní je můžete zahlédnout na veřejných komunikacích a zapojit se tak do soutěže o to, kdo nový model FM spatří jako první.

Na novém Volvu FM řidiči ocení především jeho zdokonalené jízdní vlastnosti a nové prostředí v kabině. Přepravci pak budou nadšeni z hospodárnějšího provozu a větší flexibility vozu," vysvětluje Claes Nilsson, prezident společnosti Volvo Trucks.

Model Volvo FM bude vybaven systémem Volvo Dynamic Steering, který spojuje běžný hydraulický posilovač řízení s elektronicky regulovaným elektrickým motorem napojeným na řídicí ústrojí. Systém usnadňuje řízení vozu při malých rychlostech a nabízí bezkonkurenční směrovou stabilitu na vozovce.

Online soutěž pro „paparazzi"

Oficiální uvedení modelu Volvo FM připadá na 19. března, společnost Volvo Trucks však nabízí veřejnosti příležitost spatřit ho na silnici již nyní. Dnes zahájí dva nemaskované vozy dvoutýdenní cestu po Evropě. Nejbystřejší „paparrazi" v průběhu cesty budou švédským výrobcem nákladních vozidel odměněni.

„Chceme, aby nám veřejnost posílala první snímky nového vozidla. Fotografie budou publikovány na zvláštní webové stránce a vítězové budou pozváni na exkluzivní zkušební jízdu novým vozem v Gothenburgu," říká Jeff Bird, vedoucí tiskového oddělení ve společnosti Volvo Trucks a projektový vedoucí této soutěže.

Obě vozidla cestují po Evropě samostatně. Jsou polepena výraznými pruhy, aby byla v okolní dopravě snadno rozpoznatelná.

Pokud se chcete soutěže zúčastnit nebo si prohlédnout první fotografie nového vozidla Volvo FM, navštivte webovou stránku www.volvotrucks.com/paparazzi.

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!