ZETOR otevřel novou pobočku v Německu

4 července 2016, 17:17

ZETOR učinil další významný krok k posílení pozic na západních trzích Evropy. Prostřednictvím dceřiné společnosti ZETOR DEUTSCHLAND GmbH otevírá novou pobočku ve městě Witzenhausen, ležícím v centrálním Německu v oblasti Hesenska. Tato investice přinese zkvalitnění servisních a prodejních služeb směrem k obchodním partnerům a zákazníkům. ZETOR DEUTSCHLAND GmbH se zabývá distribucí, prodejem a servisem produktů značky ZETOR v celém regionu DACH zemí.

Nová pobočka se nachází na adrese Am Sande 9, Witzenhausen a je součástí vzdělávacího centra DEULA Witzenhausen. Jedná se o plnohodnotné prodejní a servisní místo, kompletně materiálně a personálně vybavené i pro případné vzdálenější servisní výjezdy.

„Otevření pobočky ve Witzenhausenu vnímáme jako strategický krok pro další rozvoj značky ZETOR v německy hovořících zemích. Jejím umístěním v centrální části Německa jsme vytvořili vhodnější podmínky pro technickou podporu naší dealerské sítě především v oblastech západního, severního, středního a částečně východního Německa. Navíc nám nové sídlo umožní rozvinout i prodejní aktivity na pomezí tří spolkových zemí – Hesenska, Durynska a Dolního Saska,“ říká Pavel Jahoda, ředitel ZETOR DEUTSCHLAND GmbH.

Pozice značky ZETOR v DACH zemích (Německo, Rakousko a Švýcarsko) se stabilizuje a značce se aktuálně daří v oblasti naplňovat stanovené cíle. V rámci střednědobého plánu (horizont 2-3 let) usiluje ZETOR o upevnění pozice mezi TOP 15 nejprodávanějšími značkami. Jen v letošním roce se podařilo za prvních pět měsíců navýšit prodej o 85% ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Úspěch byl zaznamenán i ve Švýcarsku, kde se prodeje již v roce 2015 meziročně ztrojnásobily, a ZETOR od stanoveného cíle dělí jedna příčka. Daří se prodávat i agregace v rámci ZETOR SYSTEM, kdy se meziroční obrat prodejů navýšil o 57%. Pozornost je nově zaměřena i na Rakousko, kde ZETOR buduje zcela novou obchodní síť.

Stabilizace značky ZETOR v oblasti je nesporná. Úspěch na veletrhu Agritechnica s designovým konceptem ZETOR by Pininfarina zvýšil zájem o značku ZETOR v německy hovořících státech. Tato skutečnost a fakt, že se daří rozvíjet a posilovat dealerskou síť vedou aktuálně k tomu, že i přes nepříznivý celkový vývoj zemědělského segmentu mají prodeje traktorů ZETOR na daném území vzestupnou tendenci,“ dodává Adam Žert, ředitel Úseku prodeje a marketingu ZETOR TRACTORS a.s. Odkazuje tak na fakt, že v Německu, Rakousku a Švýcarsku se podařilo za prvních 5 měsíců letošního roku uzavřít spolupráci s mnoha novými dealery traktorů ZETOR a tím posílit síť.

V rámci nového organizačního uspořádání se centrála ZETOR DEUTSCHLAND GmbH ve Furth im Wald strategicky zaměří na spolkové státy jižního Německa (Bavorsko a Bádensko-Württembersko), Rakousko a Švýcarsko. Bude zde také zachován centrální sklad náhradních dílů, zabezpečující dodávky do všech tří zemí. Zbývající oblast obslouží nová pobočka ve Witzenhausenu.

Nové sídlo je strategicky umístěné v areálu společnosti DEULA. Jedná se o institut vzdělávání a odborné přípravy pro ty, kteří se chtějí mimo jiné zabývat zemědělstvím a zemědělskou technikou. ZETOR tak navázal spolupráci s významným partnerem a získal možnost rozšiřovat povědomí a technické znalosti o značce ZETOR směrem k budoucí generaci farmářů a zemědělců. Vybavenost areálu DEULA poskytuje dále možnost technického vzdělávání dealerské sítě a tím zkvalitňovat servisní služby směrem k zákazníkům.

Zahájení provozu nové pobočky bylo pojato jako třídenní slavnost určená všem zákazníkům, dealerům, partnerům i odborné a laické veřejnosti. Na oslavě byli k vidění traktory značky ZETOR všech modelových řad – CRYSTAL, FORTERRA, PROXIMA a MAJOR. Návštěvníci se mohli seznámit i s prototypem plánovaného rozšíření modelové řady MAJOR (ten bude uveden na trh na konci letošního roku) a dále také s prototypem tříválcového traktoru s výkonem 49 koní. Tento stroj, označovaný také jako ZETOR PROTOTYP 50, se stane v příštím roce základem páté, nejmenší, modelové řady traktorů ZETOR. Účastníci akce si mohli na místě vyzkoušet stroje s agregacemi při práci. Připravena byla řada soutěží a bohatý program, který probíhal v duchu oslav 70. výročí značky ZETOR. Traktor je ZETOR. Již od roku 1946.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!