Iveco na veletrhu IAA 2012 v Hannoveru

17 září 2012, 0:00

V rámci 64. ročníku mezinárodního veletrhu užitkových vozidel IAA 2012 Hannover, který se koná od 20. do 27. září letošního roku, představí společnost Iveco řadu novinek.

Po oficiálním uvedení 1. července 2012 se dočká své premiéry na velkém mezinárodním fóru nový STRALIS Hi-Way. Kromě toho bude v průběhu veletrhu také oficiálně představen nový TRAKKER s výrazně rekonstruovanou kabinou. Společně s vozidly Iveco dále vystaví motory Euro VI, včetně plně patentovaného systému vysoce účinné selektivní katalycké redukce HI-eSCR. Na stáncích Iveco budou mít návštěvníci příležitost seznámit se s kompletní škálou produktů této společnosti, od lehkých až po těžké automobily, včetně minibusů, autobusů a stavebních vozidel.

Firma Iveco rovněž hodlá v těchto prostorech prezentovat svůj vztah k zákazníkovi, což je ústředním tématem obchodní strategie společnosti. Zejména ti, kteří denně ve své práci používají vozidla Iveco, si vždy zasluhují náležitou pozornost a ocenění. Své úsilí firma zaměřuje na maximalizaci produktivity, dosažení co nejvyšší kvality a komfortu a používání nových technologií, jež zjednodušují jejich obsluhu a užívání, a to vždy s cílem snižování celkových výdajů na vlastnictví vozidla (TCO).

Stánek Iveco, jehož rozloha činí více než 2000 metrů čtverečních, svým provedením reflektuje barvy a materiály použité při výstavbě unikátního multifunkčního průmyslového centra společnosti Fiat Industrial v Turíně (tzv. Fiat Industrial Village).

Těžká vozidla firmy Iveco na hannoverském výstavišti

Velké pozornosti v prostorech stánku Iveco se bude bezesporu těšit nový STRALIS Hi-Way, produkt další generace řady těžkých vozidel se značným potenciálem držet krok, nejen nyní ale i v budoucnosti, se silnou konkurencí v oblasti těžké nákladní dopravy.
Z výčtu jeho mnoha významných výhod je třeba vyzdvihnout výkon, komfort, ergonomické vlastnosti a bezpečnost a také fakt, že maximalizuje úspory ve všech klíčových oblastech, což v běžném provozu znamená snížení celkových výdajů na vlastnictví vozidla až o 4%. V Hannoveru se nový Stralis představí ve verzích Euro V a Euro VI.

Novým významným produktem letošního roku z řady vozidel Stralis, s nímž se návštěvníci hannoverského veletrhu budou moci seznámit, je verze LNG Natural Power, čili vozidlo s pohonem na zkapalněný zemní plyn vhodné pro přepravu na střední vzdálenosti a provoz v noci, které se již letos objevilo na trzích po celé Evropě.

Výčet exponátů z řady inovovaných těžkých vozidel uzavírá nový Trakker, užitkové terénní vozidlo, které rovněž bude mít v Hannoveru světovou premiéru. Toto vozidlo je vybavené rekonstruovanou kabinou a spolehlivě zvládá jízdu i v těch nejnáročnějších terénních podmínkách, během níž se může plně spolehnout na kvalitní motor Cursor (8 a 13 Euro V) vyznačující se vysokým výkonem a dlouhou životností, což jsou nezbytné parametry pro nepřetržité práce po dobu 365 dnů v roce. Zákazníci ocení zejména bezkonkurenční nárůst výkonnosti, snížení celkových výdajů na vlastnictví vozidla a také minimalizaci provozních nákladů.

V hledáčku zájmu návštěvníků hannoverského veletrhu se jistě ocitne i nová verze nákladního vozidla Astra HD9, jež představuje významnou položku nabídky pro všechny velké stavební společnosti zabývající se přepravou materiálů z kamenolomů nebo na staveniště, které hledají spolehlivého partnera, ať už z hlediska splnění vysokých požadavků na výkon a víceúčelovost vozidla anebo kvalitní zákaznické podpory


Další exponáty: vozidla Daily, Eurocargo a Magelys Pro

Významná část plochy stánku společnosti Iveco bude věnována zbývajícím exponátům z kategorií lehkých vozidel, zastoupených produkty New Daily, a středních vozidel z řady Eurocargo. Návštěvníci si budou moci zblízka prohlédnout tři vozidla řady New Daily, z nichž jedno je na elektrický pohon a představuje tak záruku vysoké spolehlivosti a vynikající adaptability na různé přepravní činnosti v městském prostředí, například rozvážkovou službu anebo přepravu osob.

V prostorech stánku nebude chybět ani vozidlo střední hmotnostní třídy Eurocargo, které na evropském trhu bezesporu představuje produkt špičkového standardu, jež zaujímá čelní místo mezi vozy hmotnostní třídy od 6 do 18 t. Další kategorií vystavovaných exponátů budou vozidla osobní přepravy, z nichž Iveco nabízí nový minibus Daily, v jehož provedení se pojí tradičně vysoká kvalita s atributy špičky v oblasti hromadné dopravy. Vozidlo představuje ideální řešení pro zákazníky zabývající se jak městskou tak i mimoměstskou osobní dopravou.

Celou řadu ještě doplňuje autobus Magelys Pro, který si v posledních letech drží čelní pozici v segmentu luxusních autokarů pro dálkovou turistiku. I ty nejnáročnější zákazníky si získává díky vynikajícím jízdním parametrům, nízké spotřebě paliva, příznivými ekologickými vlastnostmi, vysokou dlouhodobou spolehlivostí a především dokonalým pohodlím pro řidiče i cestující.

Motory produkce FPT Industrial v centru stánku; oblast inovace a služeb

Střední část stánku je věnovaná technologiím motorů. Návštěvníci si zde mohou prohlédnout motory Euro VI společnosti FPT Industrial, která je páteří skupiny Fiat Industrial. FTP Industrial, společně s motory normy Tier IV stanovené na CNH a plně patentovaný systém vysoce účinné selektivní katalycké redukce HI-eSCR, vyvinula a zpracovala inovační řešení pro všechny firmy v rámci Fiat Industrial, která je třetí největší společností působící v oblasti výrobních prostředků.

Důkazem nepřetržitého výzkumného úsilí zaměřeného na nová technologická řešení a možné scénáře budoucího vývoje je oblast inovací, v jejímž rámci bude vystaven technologický koncept „Iveco Dual Energy“ ve formě podvozku lehkého vozidla znázorňující diesel-elektrický hybridní pohon. V neposlední řadě je nutné zmínit se o prostoru, který je zcela vyhrazený oblasti poprodejních služeb, a to za přítomnosti zástupců Iveco Customer Service a Iveco Finanziaria, jejichž cílem je zabezpečit zákazníkům po celou dobu životnosti vozidla, již od okamžiku jeho nákupu, maximální technickou a finanční podporu včetně náležitých služeb.

Iveco vystaví své výrobky i ve venkovních prostorech, kde budou k vidění vozidla se speciální technikou, například vůz Eurocargo s požárním žebříkem firmy Iveco Magirus, která představuje nejen světovou špičku ve výrobě požárních žebříků, ale je také jednou z nejvýznačnějších firem na světovém trhu v oblasti požární a záchranné techniky.

Tisková zpráva Iveco

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!