Renault Trucks T převáží monoposty Formule 1

9 května 2016, 11:45

Renault Trucks více jak patnáct let podporuje aktivity značky Renault ve Formuli 1. V sezóně 2016 budou modely Renault Trucks T vybavené motory Euro 6 DTI 13 o výkonu 520 k a sadou Fuel Eco zajišťovat přepravu jejich závodních monopostů a dalšího vybavení mezi jednotlivým evropskými Velkými Cenami.

Renault Sport se vrací v roce 2016 do šampionátu Formule 1 s vlastním závodním týmem a pokračuje v dlouholeté spolupráci s Renault Trucks. Logistiku stáje budou během evropských Velkých Cen zajišťovat modely Renault Trucks T, vítěz ankety International Truck of the Year 2015, vybavené motory Euro 6 DTI 13 o výkonu 520 k. T 520 budou zajišťovat přepravu monopostů, náhradních dílů a dalšího vybavení, které je nezbytné pro hladké fungování závodní stáje během Velké Ceny Formule 1. Fanoušci Formule 1 mohou vidět tato vozidla v nové žluto-zlaté barvě závodní stáje Renault Sport Formula One team během Velké Ceny Španělska v Barceloně, která je první evropskou zastávkou sezóny.

Volbu T 520 pro Renault Sport Formula One team rozhodla kvalita produktů, jejich inovace a soulad s normou Euro 6. Významným vývojem prošly také bezpečnostní prvky v porovnání s předchozí generací Magnum. Nakonec velmi podstatná je také snížená spotřeba.

Předaná vozidla jsou v konfiguraci tahač 4×2 vybavena sadou Fuel Eco, která umožňuje snížit spotřebu vozidla až o 4%.

Renault Sport bude pro své další soutěžní aktivity (série Renault Sport, Formule E) také využívat modely Renault Trucks T, které zajistí logistiku týmu.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!