Změna u týmu Schwabentruck závodícího na vozidlech Iveco na Evropském poháru tahačů

5 května 2016, 13:46

Tým Schwabentruck závodící na vozidlech Iveco na Evropském poháru tahačů FIA 2016 bude používat značku „OK Trucks“ ve svých nových barvách – tato značka odkazuje na prodej a marketing ojetých vozidel certifikovaných společností Iveco.

Společnost Iveco poskytuje podporu a sponzoring týmu Schwabentruck i na letošním Evropském poháru tahačů FIA se dvěma závodními tahači Stralis. Značka Iveco se kromě toho chystá podepsat s týmem dvouletou smlouvu na sezónu 2016/2017 jako jeho hlavní sponzor.


Německý závodník Gerd Korber, trojnásobný vítěz Evropského poháru tahačů (1996, 2001 a 2003), a jeho týmový kolega Markus Altenstrasser budou sedět za volantem závodnicky upraveného tahače Stralis 440 E 56 s impozantním výkonem 1.150 koňských sil, hmotností 5,5 tuny a motorem Iveco Cursor 13. Tyto tahače jsou speciálně upraveny tak, aby dosahovaly maximální rychlost 160 km/hod.

Pro Gerda Korbera byl pro probíhající sezónu vyroben nový Stralis, který se vyznačuje nejnovějšími technickými výdobytky a aerodynamickými prvky. Všechny tyto novinky dokonale doplňuje nový vzhled od týmu Iveco Style Team s obzvlášť přitažlivým estetickým designem.


V rámci přípravy na májové první kolo na okruhu Red Bull Ring v Rakousku se závodní tahače týmu podrobují intenzivnímu zkušebnímu programu na mosteckém okruhu v České republice a na zkušební dráze Magirus v německém městě Ulm – sídle konstrukčního střediska pro vývoj těžkých nákladních vozidel Iveco.

Evropský pohár tahačů FIA 2016

Závěrečným závodem sezóny bude 24hodinový závod, který se bude konat na proslaveném okruhu v Le Mans ve Francii. Značka Iveco se nezúčastní jen závodů na trati, ale bude mít i silné zastoupení v paddocku s výstavou produktů, prodejnou zboží a prostory na pohoštění.

Pierre Lahutte, prezident značky Iveco, řekl: „Jsme hrdí na naše přetrvávající silné pouto s týmem Schwabentruck. Pro značku Iveco to představuje obrovskou příležitost předvést kvalitu, trvanlivost a výkonnost našich tahačů a navázat kontakt s fanoušky značky z celé Evropy.“

Podporu týmu Schwabentruck poskytuje i značka „OK TRUCKS“, která odkazuje na prodej a marketing ojetých vozidel certifikovaných společností Iveco. Nová webová lokalita oktrucks.com byla spuštěna s cílem nabízet vozidla všech značek a orientuje se na zákazníky, kteří mají zájem o koupi ojetých vozidel – bezpečných, spolehlivých, se zárukou a certifikovaných společností Iveco.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!