VOLVO: Právě probíhá mezinárodní soutěž poprodejních profesionálů VISTA

7 ledna 2016, 10:02

VISTA (Volvo International Service Training Award) je mezinárodní soutěž otevřena pro všechny poprodejní profesionály Volvo Trucks a Volvo Buses v rámci celosvětové sítě. V současné době se jedná o největší světovou soutěž na trhu poprodejních služeb zahrnující více než 18.000 účastníků z více než 90 zemí.

Cílem soutěže je pomoci zaměstnancům rozvíjet a zlepšovat své znalosti, dovednosti a schopnost pracovat v týmu. Účastní se týmy o dvou až čtyřech osobách, a soutěž začíná třemi koly teoretických otázek, které týmy zodpovídají ve svých dílnách. Po třech kolech se nejúspěšnější týmy kvalifikují pro regionální semifinále. Z těchto semifinále postoupí do celosvětového finále 32 týmů, které se bude konat v Göteborgu ve Švédsku, v místě kde se Volvo zrodilo, a kde má svůj domov.

Nicméně VISTA je mnohem více než soutěž – je to masivní celosvětové školení. Cílem je zlepšit nejen to, co děláme každý den, ale hlavně nás samotné. Účastníci během VISTA zdokonalí své dovednosti, vzniknou nová přátelství a pro mnohé to je zážitek na celý život.

Lepší dovednosti, lepší služby, spokojenější zákazníci
VISTA je důležitá nejen pro pracovníky poprodejních služeb Volvo, ale je velmi důležitá pro celou Volvo Group. Je to způsob, jak ukázat, jak moc si ceníme tvrdé práce prováděné na našich servisech po celém světě, a že investujeme do toho, co naši zákazníci oceňují nejvíce – a tím je prvotřídní servis.

Pro servisy je VISTA velmi účinný způsob, jak motivovat a inspirovat zaměstnance a zlepšit jejich dovednosti a znalosti. To vše jsou výhody, které povedou ke zlepšení služeb zákazníkům a zvýšení spokojenosti zákazníků.

Proč se účastní i týmy z našich servisů?
Každý, kdo se účastní VISTA, se naučí vždy něco nového bez ohledu na to, jak zkušený a kompetentní je. Celá soutěž je navržena tak, aby vzdělávala a rozvíjela znalosti a dovednosti účastníků. Přestože VISTA je soutěž, nejsou tam žádní vítězové ani poražení. Jediný důležitý výsledek je to, co a kolik se účastníci naučí pro své zlepšení a tedy i zlepšení služeb pro zákazníky.

V našem regionu Central East je registrováno 623 účastníků ve 163 týmech. Z toho v České Republice je 157 účastníků ve 41 týmech. Takže v každé dílně Volvo napříč naší republikou je minimálně jeden tým, který se rozhodl zvýšit svou kvalifikaci a tím poskytovat ještě lepší služby ve vyšší kvalitě našim zákazníkům. Držíme všem účastníkům palce!

Výsledky prvního kola lámou rekordy
Z více než 18.500 účastníků registrovaných v letošní soutěži odpovědělo v prvním kole celých 95% a pokračují v soutěži. Tyto působivé údaje potvrzují, že tato VISTA je největší soutěží všech dob!

Zúčastnit se takové soutěže je obrovský přínos – k tomu samozřejmě připočítejme veškeré znalosti a zkušenosti, které účastníci získají prostřednictvím učení. Soutěžit v největší poprodejní soutěži na světě může znamenat dlouhé hodiny přípravy, ale odměny za účast jsou bohaté jak v osobní, tak na profesionální úrovni.

Více než 18.500 registrovaných účastníků znamená nárůst o téměř 10% oproti předchozímu kolu soutěže VISTA v roce 2013. První kolo letošní soutěže překvapilo mnoha působivými výkony týmů z celého světa. Několik z nich dokonce získalo maximální počet třicet bodů z třiceti.

Nicméně účastníky ještě čeká dlouhá cesta. Pamatujte si, že k úspěchu nevedou žádné zkratky (No shortcuts to success), ale důležité je zůstat pozitivní a věřit v sebe a svůj tým.

Čtyři skvělé důvody proč účastníci pokračují v soutěži

1. Učení se novým věcem
VISTA je především školení. Každá otázka je navržena tak, aby vyzkoušela znalosti účastníka a naučila ho něco nového. Každá otázka by měla být považována za malou lekci a příležitost rozvíjet své dovednosti a znalosti.

2. Team building
VISTA je ideální pro lepší poznání svých kolegů jak profesionálně, tak osobně. Účastníci se dovědí více o svých rolích a odpovědnostech, přičemž se zároveň baví a komunikují mimo tlak každodenních pracovních nároků.

3. Ocenění a uznání
Najít v sobě vytrvalost a odhodlání podílet se na všech třech kolech je úspěch sám o sobě, což je důvod, proč mnoho trhů uděluje speciální dárek každému účastníkovi, který dokončí tuto část soutěže. Je to uznání za čas a úsilí, které každý účastník věnoval tvorbě úspěchu ve VISTA.

4. Soutěž ještě zdaleka nekončí
Za prvé, stále nás čekají další kola a stát se může cokoliv. Za druhé, není náhodou, že nejúspěšnější týmy VISTA jsou také nejzkušenější, takže i když se někdo nedostane do finále hned, všechna tři teoretická kola jsou ideální přípravou na další soutěž VISTA.

Shlédněte Volvo Vista video zde:  

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!