Iveco: Nové Eurocargo – nákladní auto městem oblíbené – v České a Slovenské republice

26 října 2015, 12:37

Ještě stylovější, hospodárnější, bezpečnější, pohodlnější, výkonnější a obratnější nákladní vozidlo, které bere ohled na lidi a prostředí, v němž se pohybuje, představeno českému/slovenskému trhu.

Společnost Iveco představila v sobotu 24. října 2015 na letišti Brno-Tuřany nový model nákladního vozidla Eurocargo. Spolu s těžkým nákladním vozidlem Stralis a lehkým užitkovým vozidlem Daily doplňuje nové Eurocargo vývoj produktové řady společnosti Iveco. Nové Eurocargo, které se vyrábí v závodě v Brescii, oceněném stříbrným certifikátem programu World Class Manufacturing (WCM), je ideálním obchodním společníkem vhodným pro provoz nejen ve městech po celém světě.

Oslava letošního 40. výročí společnosti Iveco je spojena s uvedením nového vozidla Eurocargo, které je určeno pro provoz ve městech. Eurocargo představuje dokonalého partnera do městského provozu: bere ohled na lidi i životní prostředí, je vybaveno mnoha novými funkcemi a pyšní se stylovým designem. Toto vozidlo nabízí nízkou spotřebu paliva spolu s vynikajícím ovládáním a vysokou všestranností použití. Jen dva roky po uvedení modelu splňujícího normu Euro VI na trh provedla společnost Iveco další vylepšení u vozidla, které si zvolilo již půl miliónu zákazníků v Evropě, Africe, na Středním východě, v Austrálii a Latinské Americe.

Eurocargo je technologickým lídrem a zaujímá vedoucí postavení na trhu v Evropě. Nový model přináší důležité inovace v oblasti motorů a kinematického řetězce, bezpečnosti a pohodlí, snížení nákladů a šetrnosti k životnímu prostředí, čímž dokončuje vývoj produktové řady společnosti Iveco a úzce navazuje na úspěch modelů Stralis a Daily, které získaly ocenění za mezinárodní nákladní vůz roku 2013 (International Truck of the Year), resp. ocenění za mezinárodní dodávku roku 2015 (International Van of the Year).

Aleš Konrád, Business Director pro Českou a Slovenskou republiku, uvedl: „EuroCargo má na českém trhu stabilní podíl, patří zde jednoznačně k nejoblíbenějším vozidlům střední kategorie a předpokládám, že nový model bude dopravci přijat velice pozitivně, stejně jako jeho předchůdci. Ostatně upoutá pozornost již na první pohled i svým designem,“ a dodal: „Věřím, že naše nové Eurocargo ocení všichni: městům nabízí trvalou udržitelnost, majitelům zajišťuje efektivitu a nízké celkové náklady na vlastnictví (TCO) a řidičům poskytuje pohodlí a skutečnou mobilní kancelář. Je multifunkční, snadno ovladatelné a ergonomické.“

Nové Eurocargo je jediným vozidlem střední třídy splňujícím normu Euro VI ve své kategorii, které je vybaveno jedním systémem pro snižování emisí škodlivin – systémem HI-SCR s pasivním filtrem pevných částic (DPF). HI-SCR představuje jediný systém pro řízení emisí škodlivin, který nijak neovlivňuje proces spalování, protože využívá přívodu čerstvého vzduchu namísto recirkulace výfukových plynů.

Vozidla střední třídy se používají hlavně pro rozvážkový provoz ve městech a zajišťování komunálních služeb: to je důvod, proč společnost Iveco stanovila jako nejvyšší prioritu zlepšení výkonu a snížení spotřeby paliva. Nové Eurocargo s nabídkou osmi motorů využívá čtyřválcové motory Iveco Tector 5 s výkonem 160 a 190 HP, které jsou optimalizovány pro provoz ve městech.

Zásluhou vývoje nového turbodmychadla, jež umožňuje dosáhnout vyššího kompresního poměru a točivého momentu i při otáčkách pod 1.200 ot./min, nabízí navíc Eurocargo dynamičtější reakci při rozjíždění a akceleraci. Výsledkem je výrazná úspora paliva. Kromě toho snižuje Eurocargo spotřebu paliva i při náročném městském provozu či na dlouhých trasách prostřednictvím systému EcoSwitch, který prodlužuje dobu zařazení šestého převodového stupně a omezuje nutnost podřazení. Funkce EcoRoll (nabízené u 12stupňových převodovek) dovoluje využít setrvačnosti vozidla při jízdě z kopce.

Bezpečnost je rovněž hlavním prvkem u nové verze vozidla Eurocargo: kromě airbagu řidiče a ovládacích tlačítek na volantu je nové Eurocargo vybaveno také všemi důležitými asistenčními systémy, jako je například systém varování při vybočení z jízdního pruhu (LDWS – Lane Departure Warning System), pokročilý systém nouzového brzdění (AEBS – Advanced Emergency Braking System) a adaptivní tempomat (ACC – Adaptive Cruise Control). Pro zvýšení bezpečnosti a zlepšení viditelnosti při řízení jsou standardně k dispozici LED světla pro denní svícení (DRL – Daytime Running Lights). Na přání lze dodat i xenonové světlomety.

Reklamní kampaň, která bude doprovázet nové Eurocargo, se pyšní sloganem „Nové Eurocargo – nákladní auto městem oblíbené“  a staví vozidlo do ústřední role v městském prostředí. Vozidlo lze snadno řídit ve městě – území, které je domovem pro mnoho lidí a tvoří nedílnou součást jejich každodenního života.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!