Renault Trucks a Rave

14 května 2015, 14:53

Renault Trucks a skupina Rave předaly Airbusu v úterý 5. května klíče od flotily šesti vozidel Euro 6 s pohonem na bionaftu. Rave zvítězil ve výběrovém řízení vyhlášeném výrobcem letadel v Toulouse s nabídkou dvou podvozků a čtyř tahačů Renault Trucks D Euro 6 na bionaftu.

Rave v úzké spolupráci s Renault Trucks zvítězil ve výběrovém řízení pořádaném DHL a zadaném Airbusem s nabídkou vozidel na bionaftu. Výběrové řízení se týkalo čtyř tahačů a dvou podvozků, které jsou alternativním řešením naftových pohonů.

Rave a Renault Trucks společně přesvědčili Airbus spojením svých zkušeností a znalostí v oblasti nákladních vozidel, alternativních energií, přepravy a logistiky a v úterý 5. května pak předali šest vozidel Euro 6 na bionaftu. Jedná se o dva podvozky Renault Trucks D 4×2, z nichž první je ve verzi 12 t vybavený motorem DTI 5 o výkonu 240 k a druhý ve verzi 19 t vybavený motorem DTI 8 o výkonu  320 k a o čtyři tahače Renault Trucks D Wide 19 t vybavené motorem DTI 8 o výkonu 320 k.

Tato vozidla Euro 6 s pohonem na bionaftu poskytují stejný výkon motoru a krouticí moment jako vozidla na klasický dieselový pohon. Jejich motory mohou spalovat až 100% bionafty, paliva vyrobeného výhradně z obnovitelných zdrojů a to z rostlinných nebo živočišných tuků. Rave a Renault Trucks s touto nabídkou řešení zaujali Airbus.

Renault Trucks D a D Wide na bionaftu budou pro Airbus zajišťovat dopravu v toulouské aglomeraci na nově vybudované logistické trase Air-log, která je určena pro dopravu mezi všemi montážními linkami Airbusu v dané lokalitě a jeho výrobním závodem Saint-Éloi. Vozidla na bionaftu budou každodenně zajišťovat přepravu obráběných a nových dílů mezi výrobním závodem, subdodavateli a dodavateli z jednoho místa na druhé.

Skupina Rave
Skupina Rave se specializuje na poskytování dopravních a logistických služeb více než sedmdesát let. Nabízí globální řešení pro organizaci dopravy, pronájem nákladních vozidel, služby spojené se silniční dopravou a logistické služby.

Skupina čítá i na 1.200 zaměstnanců, 30 poboček ve Francii a roční obrat činí 130 miliónů eur.

Airbus
Airbus je světovým výrobcem komerčních letadel. V dnešní době je v provozu po celém světě více než 6.000 letadel této značky. Skupina Airbus, vlajková loď evropského průmyslu, zaměstnává na 144.000 osob po celém světě a je reprezentována těmito třemi společnostmi, kterou jsou leadery na svých trzích: Airbus, Airbus Defence and Space a Airbus Helicopters. V roce 2014 činil obrat skupiny 60,7 miliard eur.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!