DAF: Patnáct nových souprav pro společnost J.M.I.T.

10 dubna 2015, 10:50

Ani sychravé aprílové počasí nedokázalo narušit slavnostní atmosféru, která v Olomouci provázela předání patnácti souprav vozidel DAF přepravní společnosti J.M.I.T, a. s., z Hluboček u Olomouce. Samotné předání proběhlo v určité předpremiéře v novém sídle olomoucké pobočky společnosti Truck Trade, spol. s r. o.

Předávané soupravy se skládají z vozidla DAF v provedení XF 460 FAR 6 x 2 se střední kabinou Space Cab a sníženým podvozkem Low Deck s velkoobjemovou nástavbou PANAV, za nímž je připojen velkoobjemový tandemový přívěs PANAV. Pohonnou jednotku tvoří šestiválcový motor Paccar MX-13 Euro 6 o výkonu 340 kW (462 k) a maximálním točivém momentu 2.300 Nm ve spojení s dvanáctistupňovou automatizovanou převodovkou AS Tronic. Bližší technické specifikace vozidel najdete níže, za zmínku však stojí skutečnost, že vozidla jsou již vybavena novým prediktivním tempomatem společnosti DAF. Všechna vozidla jsou rovněž dodávána se servisním balíčkem DAF MultiSupport Warranty Plus – tato záruka pokrývá po dobu tří let celé vozidlo a po dobu jednoho roku je poskytována záruka na výjezd servisního vozidla pro odstranění případné poruchy na cestě. Společnost J.M.I.T. tímto nákupem rozšířila svůj vozový park vozidel DAF na 77 souprav. 

Silné partnerství
Význam celé události podtrhli svou přítomností předseda představenstva společnosti J.M.I.T., a. s., Jaromír Musil, jeho syn Ondřej, generální ředitel společnosti DAF Trucks CZ Roman Kubálek, předseda představenstva a generální ředitel dodavatele nástaveb, společnosti PANAV, a. s., František Svozil, ředitel prodeje vozidel společnosti Truck Trade, spol. s r. o., František Repecký a další.

Jaromír Musil při příležitosti předání vozidel řekl: „Spolupráci se značkou DAF jsme zahájili už v roce 2008. V té době jsme hledali vozidlo s nejprostornější a nejpohodlnější kabinou na trhu, protože v naší společnosti jezdí zpravidla dvoučlenné posádky. Nejen prostornost kabiny však rozhodla o další spolupráci. Vozy DAF dosahují špičkových parametrů z hlediska ekonomiky provozu a spolehlivosti, a to jsou pro nás klíčové parametry.“ 

Roman Kubálek na slova Jaromíra Musila navázal: „Naší dlouhodobé spolupráce se společností J.M.I.T. si nesmírně vážím. Je to rodinná společnost, která svým podnikáním žije, a já jsem velmi rád, že spojuje své jméno se značkou DAF. Chci oběma pánům Musilům popřát, aby byli s novým přírůstkem do své flotily spokojeni. “

František Svozil ze společnosti PANAV pak přidal pohled výrobce nástaveb: „Společnost J.M.I.T. je pro nás prestižní zákazník, protože její zástupci mají špičkové technické znalosti a vždy přesně vědí, co chtějí. Dokážou přesně formulovat své požadavky a přepravní potřeby. Je radost spolupracovat s takovým dopravcem.“

Technická specifikace předávaných vozidel
Provedení vozu: XF 460, FAR 6 x 2 tuhý podvozek, Low Deck, velkoobjemová nástavba PANAV, přívěs s velkoobjemovou nástavbou PANAV.
Motor: Paccar MX-13 Euro 6; zdvihový objem 12,9 l; výkon 340 kW (462 k) při otáčkách 1 425-1 750 min-1; max. točivý moment 2 300 Nm při otáčkách 1 000-1-1425 min-1.
Převodové ústrojí: Převodovka AS Tronic, 12 rychlostí. Zahrnuje funkce FastShift, EcoRoll a Asistent pro rozjezd do svahu (HSA). Převodový poměr zadní nápravy 2,38.
Brzdový systém: Motorová brzda MX – hydraulicky ovládaná kompresní brzda integrovaná ve skupině vahadla ventilu. Maximální výkon motorové brzdy 360kW při 2 100 min-1 Brzdový systém EBS-3. Kotoučové brzdy s vnitřním chlazením vpředu i vzadu. 
Ráfky a pneumatiky: 315/60R22,5, rozměr kola 22,5 × 9,00.

Tisková zpráva DAF

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!