Volvo FH s novým robustním nárazníkem pro náročnější podmínky

10 dubna 2015, 10:26

Společnost Volvo Trucks rozšiřuje nabídku modelu Volvo FH zavedením nového, vysoce odolného nárazníku. Zesílená přední část nákladní vozidla lépe chrání v náročnějších pracovních podmínkách, například při stavebních pracích nebo při přepravě vytěženého dřeva. Model Volvo FH s robustním nárazníkem bude představen na pařížské výstavě Intermat, konané 20. – 25. dubna.

„Model Volvo FH s vysoce odolným nárazníkem značně zvyšuje užitnou hodnotu našeho vlajkového modelu tím, že k jeho vynikajícímu výkonu, dynamice řízení a komfortu v kabině přidává zvýšenou ochranu. Nákladní vozidlo je díky tomu dostatečně robustní k tomu, aby lépe překonávalo podmínky se zvýšeným rizikem poškození," říká Ricard Fritz, viceprezident Volvo Trucks Brand.

Nový, vysoce odolný nárazník pro Volvo FH je založen na stejné konstrukční koncepci jako nárazník modelu Volvo FMX, který je konstruován pro těžké provozní podmínky ve stavebnictví. Jeho rohové díly a ochranný štít jsou vyrobeny ze 3 mm silné oceli. Do konstrukce je integrován pevný schůdek nad ochranným štítem.

Zvýšená poloha nárazníku přispívá k dosažení vynikajícího nájezdového úhlu, který u vozidel se zvláště zvýšenou konstrukcí podvozku, jež byla u modelu Volvo FH také zavedena v roce 2014, přesahuje hodnotu 20 stupňů. Jako tovární opce je nabízeno plně certifikované litinové tažné oko, schopné zvládnout úctyhodných 36 tun.

Odolnější beze změny prémiového vzhledu
„Oříškem při řešení návrhu bylo vytvoření robustní přední části, aniž by vizuálně příliš vyčnívala. Linie klínovitých ocelových rohových dílů plynule přecházejí do středu nárazníku. To přispívá k nenápadnému robustnímu výrazu, který neporušuje unikátní prémiový vzhled řady Volvo FH," říká ředitel designu společnosti Volvo Trucks Rikard Orell.Nárazník byl prodloužen o 132 mm dopředu, aby v nepříznivých podmínkách zachycoval první nárazy, a tak chránil ostatní důležité díly, jako například reflektory.„Model Volvo FH s vysoce odolným nárazníkem je velmi dobře vybaven pro přirozeně tvrdé provozní podmínky, jaké jsou na stavbách a v lese. Toto nákladní vozidlo je také vhodnější pro těžkou přepravu na dlouhé vzdálenosti na trzích, kde jsou špatné cesty," uzavírá Ricard Fritz.

Představen na Intermatu v Paříži
Nový, vysoce odolný nárazník, který je dostupný pro modely Volvo FH a Volvo FH16, bude veřejnosti poprvé představen na mezinárodním stavebním veletrhu Intermat v Paříži (20. – 25. dubna 2015). Společnost Volvo Trucks navíc předvede dokonalou spolupráci mezi různými aplikacemi Volvo FMX a stavebními stroji Volvo, nový model Volvo FL s pohonem 4 x 4 a inovativní technologie, jako je například Volvo Dynamic Steering.

Tisková konference
Společnost Volvo Trucks se na veletrhu Intermat zúčastní tiskové konference společnosti Volvo Construction Equipment.
Účastníci: Společnosti Volvo Construction Equipment, Volvo Trucks a Volvo Penta.
Datum: 21. dubna 2015 v 11.00 hod. SEČ, úterý
Místo: Paris Nord Villepinte Exhibition Centre – sál 520A/B

Tisková zpráva společnosti Volvo Trucks

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!