Nová pneumatika na návěsy Sava Cargo 4 přináší zákazníkům čtyři klíčové výhody

15 října 2014, 14:08

Společnost Sava Tires, přední jihoevropský výrobce pneumatik, představuje novou pneumatiku Sava Cargo 4 určenou na návěsy, která nabízí čtyři vylepšené klíčové atributy: univerzálnost, přilnavost na mokru, odolnost a protektorovatelnost. Pneumatika Cargo 4 nahrazuje Cargo C3 Plus a doplňuje řadu tvořenou z pneumatiky na řízenou nápravu Sava Avant 4 a z pneumatiky Sava Orjak 4 na poháněnou nápravu.

Pneumatika Sava Cargo 4 o rozměru 385/65R22.5 nabízí provozovatelům flotil vylepšení ve čtyřech klíčových oblastech. Tato moderní pneumatika na návěsy nejen že doplňuje řadu nákladních pneumatik Sava, ale zároveň nabízí svým uživatelům vyšší univerzálnost, zlepšenou přilnavost na mokru – což ji dělá bezpečnější, větší odolnost a v neposlední řadě také vysokou úroveň protektorovatelnosti při zachování velmi konkurenceschopné ceny. Za vylepšené klíčové vlastnosti pneumatiky Cargo 4 jsou zodpovědné její nová směs a nová kostra.

Nová směs běhounu nabízí lepší odolnost proti průrazu i proti zavrtávání kamínků a následnému poškození, což pneumatiku dělá univerzálnější. Nová směs rovněž zajišťuje o 10% lepší přilnavost na mokru ve srovnání s předchozí generací a dosahuje nyní na hodnocení B v přilnavosti na mokru podle evropského hodnocení, což je o jeden stupeň lepší, než tomu bylo u Cargo C3 Plus. Díky střední vrstvě zabraňující přehřívání, zůstává valivý odpor na hodnotě C a hlučnost na 70 dB, jež odpovídá označení jednou černou vlnkou.

Dezén běhounu nové pneumatiky Sava je stejný jako u její předchůdkyně. Interní hodnocení a zpětná vazba od zákazníků potvrdily, že pneumatika disponuje výbornými výkonnostmi parametry zahrnujícími rovnoměrné opotřebovávání a nízký valivý odpor. Vylepšená konstrukce kostry zabezpečuje vysokou ochranu oblasti koruny, čímž je dosažena dlouhodobá odolnost a dlouhá životnost pneumatiky. Optimalizovaná konstrukce kostry společně s novou běhounovou směsí zajišťují pneumatice Cargo 4 vynikající protektorovatelnost. Se všemi těmito charakteristikami se stala nová pneumatika Sava Cargo 4 univerzální pneumatikou, která je schopná operovat v dálkové i regionální dopravě, ale také na nezpevněných silnících, jako jsou například staveniště, je-li tomu zapotřebí.

Řada nákladních pneumatik Sava
Nová pneumatika Cargo 4 doplňuje nejnovější generaci nákladních pneumatik Sava, která se skládá z pneumatiky na řízenou nápravu Avant 4 a pneumatiky Orjak 4 určenou na poháněnou nápravu.Dezén pneumatiky Avant 4 zajišťuje vyvážené rozložení tlaku, nízké a rovnoměrné opotřebení. Navíc, velká hustota hran napomáhá k dobré přilnavosti na mokru a díky speciální konstrukci kostry se pneumatika při jízdě méně zahřívá, což napomáhá k její lepší odolnosti. Vysoké množství odolné gumy zajišťuje vysoký kilometrový proběh. Další výhody vycházejí z pevných ramenních žeber, jež napomáhají k lepší ovladatelnosti a příčné stabilitě, a širší dezén přispívá k vyššímu kilometrovému proběhu, výborné trakci i brzdění. Nízká hlučnost a vysoká úroveň odolnosti jsou dalšími přednostmi pneumatiky.

Pneumatika Orjak 4 poskytuje dobrou trakci, jisté brzdění na mokru a vysoký kilometrový proběh.Dalšími výhodami jsou zvýšená odolnost díky omezenému zahřívání a rovnoměrné sjíždění. Dobrá odolnost proti poškození a stabilita zadní nápravy napomáhají k lepším jízdním vlastnostem. Nízká hlučnost a nízký valivý odpor jsou dalšími charakteristikami této pneumatiky.

Stejně jako všechny ostatní aktuální modely nákladních pneumatik Sava je také nová Cargo 4 o rozměru 385/65R22.5 plně prořezávatelná. Nová směs a kostra umožňují také její lepší protektorovatelnost.

Tisková zpráva Goodyear Dunlop Tires Czech s. r. o.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!