Protektorované nákladní pneumatiky Goodyear Dunlop

1 května 2013, 19:29

Nabídka protektorovaných pneumatik společnosti Goodyear Dunlop se skládá ze tří teplých a tří studených typů protektorů, které využívají jako základ různé typy koster pneumatik značek Goodyear a Dunlop.

Mezi teplé protektory patří řady TreadMax, MultiTread a NextTread. Pneumatiky TreadMax a MultiTread využívají pouze nejnovější kostry společnosti Goodyear Dunlop, stejné směsi a dezény běhounů jako nové pneumatiky Goodyear a Dunlop. NextTread jsou kvalitní teplé protektory s širokou škálou osvědčených běhounových dezénů Goodyear a Dunlop a mohou být vyrobeny na základě jakéhokoli typu kostry.

Studená řada protektorů Goodyear Dunlop přichází také jako součást programu NextTread a nabízí kvalitní protektorování všech typů pneumatik. Tato řada zahrnuje tři různé typy řešení studeného protektorování pod názvy UniCircle, UniWing a UniTac.

UniCircle jsou výsledkem nejmodernější technologie studeného protektorování. Kruhové běhounové pásy jsou vytvořeny tak, aby přesně seděly na očištěné kostře, k čemuž jsou využívány speciální stroje. To zajišťuje vynikající jednotnost protektoru, nízké vibrace a vysoký kilometrový proběh. Řada UniCircle se může pochlubit 28 různými dezény běhounů pneumatik Goodyear a Dunlop, které pokrývají všechna možná využití včetně dálkové a regionální dopravy, smíšeného provozu, nezpevněné vozovky, městského a zimního provozu, v celkem asi 60 různých rozměrech.  

UniWing využívají pokročilé technologie studeného protektorování. Charakterizuje je tvarovaný běhounový pás umožňující lepší osazení kostry, díky němuž poskytuje dobrou jednotnost a vysoký kilometrový proběh. Protektory UniWing zahrnují 27 dezénů Goodyear a Dunlop a přibližně 70 rozměrů.

UniTac používají plochý pás běhounu při studeném protektorování. Dostupná je celá řada dezénů i rozměrů a tyto protektory poskytují vynikající užitnou hodnotu. UniTac nabízí 22 dezénů Goodyear a Dunlop a zahrnuje asi 60 rozměrů.  

Koncept několikanásobné životnosti a protektorování Goodyear Dunlop
Koncept několikanásobné životnosti, který společnost Goodyear Dunlop aktivně propaguje, má za cíl nejen zajistit maximální životnost jejích nových pneumatik, ale také udržet stálou výkonnostní úroveň a šetrnost k životnímu prostředí díky použití menšího množství materiálu a menšímu množství odpadu. Tento koncept vyžaduje promyšlenou strategii správy pneumatik, aby se zajistilo, že pneumatiky nebudou poškozovány nevhodným použitím nebo nesprávným tlakem. Pokud hloubka běhounu dosáhne doporučené úrovně, je nutné profesionální prořezání, a poté ve správné hloubce běhounu následuje protektorování. Protektor pak může být prořezán a při správném používání a údržbě pneumatik je možné další protektorování.  

Protektorované pneumatiky a běhounové pásy Goodyear Dunlop jsou vyvíjeny stejnými vývojovými týmy jako nové pneumatiky. Stále se představují nové dezény protektorů společně se zaváděním nových pneumatik. To napomáhá flotilám maximálně využít celého potenciálu pneumatik díky konceptu mnohonásobné životnosti. Celoevropská síť certifikovaných partnerů pro oblast protektorování autorizovaných společností Goodyear zajišťuje, aby byla dostupná rozsáhlá řada produktů a běhounových pásů studeného protektorování, jež pokrývají veškeré potřeby dnešních dopravních využití.

Protektorování Goodyear Dunlop je součástí firemního programu Fleet First, jenž integruje správu pneumatik a služeb s nimi spojených. Ten doplňuje servisní linku Serviceline 24  – celoevropskou asistenční službu, FleetOnlineSolutions – moderní software pro správu pneumatik a TruckForce – síť poskytovatelů služeb po celé Evropě.
 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!