Trelleborg úspěšně dokončil akvizici holdingu ČGS

8 června 2016, 11:37

Trelleborg úspěšně dokončil akvizici ČGS HOLDING a.s., soukromě vlastněné společnosti, která zaujímá vedoucí pozici v oblasti zemědělských, stavebních a speciálních pneumatik a má významné postavení v oblasti průmyslových polymerových řešení. Celková hotovostní hodnota transakce činí 10,9 miliard SEK (Švédská koruna), na „cash a debt-free“ bázi. Společnost ČGS sídlí v České republice a v roce 2015 generovala obrat ve výši zhruba 5,6 miliard SEK, se ziskovou marží 16,5%.

Velmi mě těší, že mohu přivítat holding ČGS ve Skupině Trelleborg. Tato společnost byla dlouho v našem hledáčku zajímavých akvizic. Trelleborg díky ní téměř zdvojnásobí prodeje v segmentu zemědělských plášťů, posílí svou dominanci v oblasti stavebních pneumatik a zaujme nové pozice v segmentu speciálních plášťů, které dobře doplní stávající portfolio. Průmyslová polymerová řešení dodávaná holdingem ČGS pak dále otevřou nové možnosti uplatnění a současně posílí vedoucí pozici Trelleborg v několika segmentech, ve kterých se Skupina Trelleborg již angažuje,” uvedl Peter Nilsson, prezident a výkonný ředitel Trelleborg.

Holding ČGS zahrnuje tři dceřiné společnosti: Mitas, Rubena a Savatech. Společnost Mitas, která tvoří přibližně dvě třetiny obratu holdingu ČGS, je producentem renomovaných značek speciálních pneumatik pro střední segment strojů a má skvělé jméno především v oblasti pneumatik pro zemědělskou mechanizaci. Nabídku speciálních pneumatik doplňují polymerová řešení od společností Rubena a Savatech, které vyvíjejí a vyrábějí široké spektrum průmyslových polymerových produktů, včetně polymerových těsnění, polymerových těsnicích profilů, speciálních dopravních pásů a výrobků z umělých tkanin.

Jsme přesvědčeni, že se zemědělský trh zotaví a toto oživení nám pak umožní naplno využít naši silnou pozici k dalšímu růstu. Akvizici zároveň považujeme za atraktivní možnost, jak těžit z předpokládaných synergií a budoucího oživení zemědělského trhu,” dodal Peter Nilsson.

Mitas bude začleněn do stávající obchodní oblasti označované jako Trelleborg Wheel Systems. V průběhu transformace budou všechny ostatní aktivity nezávislé na současných procesech Trelleborgu až do doby, kdy dojde k jejich plné integraci do obchodních oblastí.

Po akvizici bude mít Trelleborg obrat přibližně 30 miliard SEK a zhruba 23.000 zaměstnanců ve 47 zemích světa.

Transakce byla uzavřena 31. května 2016. Jednorázové náklady ve výši přibližně 70 milionů SEK, které se vztahují k akvizici, budou zaúčtovány do druhého čtvrtletí 2016. Z této částky bude zhruba 50 milionů SEK započítáno proti vykazovaným provozním výnosům a přibližně 20 milionů bude zaúčtováno jako finanční náklady. Ve výše uvedených částkách nejsou zahrnuty žádné efekty z alokace kupní ceny (PPA). 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!