Hankook Tire dodává pneumatiky pro modely Freightliner

23 května 2012, 0:00

Výrobce prémiových pneumatik Hankook Tire oznámil na letošním veletrhu Mid-America Trucking Show v Louisville (USA), že se stává novým dodavatelem OE pneumatik v rámci sortimentu originálních dílů pro vedoucího výrobce nákladních vozidel se střední a velkou tonáží Daimler Trucks North America (DTNA).

Na základě smluvních ujednání se Hankook Tire stává hlavním dodavatelem pro modely Freightliner Cascadia a Coronado, jichž výroba začíná letos v květnu. Obě vlakové lodě nákladních vozidel Freightliner budou vybaveny pneumatikami výrobce Hankook Tire pro řídící nápravu AL11 a pro záběrovou nápravu DL11, umožňující účinnou úsporu paliva.

„Závazek na dodávání originálních dílů vedoucímu výrobci nákladních vozidel, jako je DTNA, vnímáme v současné době jako velmi důležitou výzvu, během které se může osvědčit nejen naše silná značka, ale také naše investice do výzkumu a vývoje, jakož i naše vedoucí pozice,“ prohlásil Jin-Wook Choi, president společnosti Hankook Tire President a CEO pro Evropu. „Během našeho pokračujícího růstu v roce 2012 a v následujících letech očekáváme, že nejen upevníme stávající obchodní vztahy, ale také rozšíříme naše působení na globálním trhu s prémiovými pneumatikami pro nákladní vozidla.“

Pneumatikám výrobce Hankook AL11 a DL11, které jsou výsledkem vývoje zaměřeného především na požadavky a potřeby trhu Severní Ameriky s cílem integrace do výroby modelů nákladních vozidel Freightliner Cascadia a Coronado, udělil US-americký úřad pro ochranu životního prostředí (EPA) certifikaci na základě faktů technické dokumentace s ohledem na pozitivní dopad na životní prostředí. Pneumatiky AL11 pro řídící nápravu jsou optimalizované na podmínky v dálkové nákladní dopravě, umožňují vyšší počet ujetých kilometrů, zatímco inovativní provedení vzorku poskytuje dokonalejší vlastnosti při řízení a manipulaci vozidla. Na pneumatikách DL11 pro dálkovou nákladní dopravu výrobce Hankook aplikuje jedinečný třídimenzionální design drážek, který snižuje opotřebení pneumatik na minimum, zatímco poskytuje vynikající ovládání během záběru. Celkový design vzorku pneumatiky DL11 je úplně přepracován. Složení pneumatiky je výsledkem vývoje zaměřeného především na dosažení plynulého výkonu a účinnější úspory paliva pro nákladní vozidla typu Freightliner. Dodávky těchto produktů jsou plánovány na květen letošního roku.

Zdroj: hankookpneu.cz

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!