Další rekordní rok pro DKV Group

, 14 března 2017, 8:51

Společnost DKV MOBILITY SERVICES Group, jejíž součástí je DKV EURO SERVICE, dosáhla v obchodním roce 2016 zvýšení obratu z 5,8 na 6,3 miliardy eur. Navzdory nízké úrovni cen nafty vykázala opět rekordní hospodářské výsledky a rok 2016 se tak stal nejúspěšnějším obdobím ve více než 80-ti leté historii firmy.

Růst potvrzují i čísla DKV v České republice. „U všech produktů, které financujeme, jsme zaznamenali dvouciferné zvýšení,“ říká Ondřej Pavlík, výkonný ředitel české a slovenské pobočky společnosti DKV. „Stejně jako v předchozích obdobích narostlo objemově nejvíce tankování v České republice (o téměř 15%) a v Německu (o více než 20%). Německo se stalo zahraniční tankovací zemí číslo jedna.“

DKV hodlá do roku 2020 zvýšit svůj roční obrat na více než 10 miliard eur. „V mnoha obchodních oblastech velmi silně rosteme. Základy pro silný růst jsme položili v uplynulých letech,“ říká generální ředitel DKV Dr. Alexander Hufnagl. „Po východní Evropě tvoří aktuálně důležitý potenciální trh pro nadcházející roky euroasijská severojižní osa mezi Ruskem a Tureckem. Ale také na tradičních trzích, jako je Itálie a Francie, jsme dosáhli výrazného růstu – jak v oblastech paliv, tak i mýtného.“

Společnost DKV zařadila do své sítě v roce 2016 přibližně 5.000 nových čerpacích stanic po celé Evropě a v mnoha evropských zemích se stala certifikovaným partnerem pro vyúčtování mýtného. „Díky přímým smlouvám s mýtnými operátory má DKV oproti konkurenci velký náskok, z čehož profitují i naši zákazníci,“ doplňuje O. Pavlík.

V říjnu loňského roku společnost DKV oznámila záměr založit společný podnik se společnostmi T-Systems GmbH a Daimler AG za účelem vývoje mýtného boxu pro celoevropské použití. Zamýšlenou spolupráci musí schválit příslušné úřady pro hospodářskou soutěž.

Digitalizace dodavatelského řetězce jako šance
Velký potenciál spatřuje společnost v rostoucí digitalizaci dodavatelského řetězce. „Vidíme zde mnoho možností pro rozšiřování našich současných služeb a pro síťové propojování naší společnosti s vedoucími poskytovateli služeb a výrobci vozidel,“ uvádí generální ředitel DKV Dr. Alexander Hufnagl. „V této oblasti vedeme intenzivní jednání a vytváříme technické předpoklady výstavbou nové infrastruktury IT.“ Společnost DKV přijala v roce 2016 po celé Evropě téměř 200 nových zaměstnanců, převážně v oblastech IT, prodeje a zákaznických služeb, aby byla připravena na dosažení vytčených cílů.

Související články

Transparentní ceny paliv v dalších evropských zemích
Transparentní ceny paliv v dalších evropských zemích

DKV začleňuje cenové údaje italských, španělských a portugalských úřadů do aplikace DKV APP a do plánovače tras DKV MAPS

DKV hledá ekologické firmy
DKV hledá ekologické firmy

Na veletrhu transport logistic 2017 budou 8. května již podesáté uděleny ceny dopravním společnostem za jejich mimořádné úsilí v oblasti trvale udržitelného rozvoje. Zájemci o získání prestižního titulu mohou podat přihlášky na adrese www.eco-performance-award.com/jetzt-bewerben.html do konce ledna 2017.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!