Zařaďte vyšší rychlost a vydejte se ekologickým směrem se společností TRW PROEQUIP

21 listopadu 2016, 19:03

Společnost TRW Aftermarket rozšířila svůj program pro trh s náhradními díly, kdy jako první přišla se sadami převodek řízení, uváděnými na trh pod svou značkou těžkých užitkových vozidel TRW Proequip.

trw_proequip_visualPředmětem programu jsou dva typy převodek s recirkulačními ložisky pro řízení HCV s posilovačem (pro těžká užitková vozidla): originální moderní typ převodky řízení TRW (TRW TAS) a převodka řízení TRW nové generace pro vysoké tlaky (TRW THP). V současné době program čítá celkem 57 skladových položek a zajišťuje díly pro následující výrobce vozidel: DAF, SCANIA, VOLVO, DENNIS a SISU.

Po kampani stažení výrobků pod přísnou kontrolou se převodky řízení TRW Proequip repasují a testují tak, aby dosahovaly stejných standardů jako nové výrobky v originální kvalitě, a to s použitím vlastních originálních dílů TRW ve špičkovém servisním centru se sídlem ve Frýdlantu.

Kromě zaměření na okamžitý přístup k ekologicky vyráběným a čistším dílům se společnost zabývá také mnoha výhodami repasování, významem montáže dílů v originální kvalitě, které fungují ve vzájemné harmonii v rámci systému, a dále významem digitálního přístupu k dílům jako nedílné součástí modelu moderního podnikání.

Repasování je oblastí výroby, ve které společnost TRW dlouhodobě vyniká – a to opodstatněně. Studie institutu Fraunhofer Institute v německém Stuttgartu ukázaly následující:

  • Celosvětová roční úspora energie repasováním se rovná elektřině vygenerované pěti jadernými elektrárnami nebo také 10.774.000 barelům ropy, což odpovídá flotile 233 ropných tankerů
  • Celosvětová roční úspora surovin repasováním by naplnila 155.000 vagonů a utvořil by se tak vlak dlouhý asi 1770 km.

02

Značka TRW Proequip dále nyní repasuje použité převodky řízení v originální kvalitě THYSSEN KRUPP k použití u Mercedes Benz. Plánuje se také repasování převodky pro další dodavatele.

Společnost navrhuje a vyvíjí širokou škálu prvovýrobních technologií pro většinu výrobců vozidel a rozumí tudíž vlivu jednotlivých komponentů v systému na činnost ostatních dílů. K zajištění maximálního užitku a výkonu jsou všechny díly vyvíjeny tak, aby fungovaly v harmonii.

„Díky přímému uplatnění schopností a zkušeností z prvovýrobní kvality do nabídky pro trh s náhradními díly víme, jak může výměna dílu v systému ovlivnit ostatní díly,“ vysvětluje Dennis Christ, marketingový manažer HCV Channel společnosti TRW Aftermarket.

Dále dodává: „Například výměna převodky řízení HCV může mít vliv na systémy odpružení, brzd a převodovky, a tak by v zájmu zajištění té nejvyšší úrovně bezpečnosti a výkonu měly být díly vyráběny dle specifikací originálního dílu.“

„Montáž neoriginálních dílů může vést k potížím v oblasti vyvážení, opotřebení, a koneckonců i reakce řidiče. Instalace méně kvalitních či neoriginálních dílů může zapříčinit vyšší spotřebu paliva, jelikož do systému vstoupí neoriginální díl. Kromě toho může dojít i k předčasnému opotřebení a následně pak k selhání ostatních dílů v systému.“

01

Společnost také zastává názor, že by trh měl mít snadný a okamžitý přístup k produktovým katalogům a technickým informacím tak, aby s nimi bylo možné pracovat. Průzkum ukázal, že většina dílů HCV je vyhledávána online, přičemž na mobilních zařízeních byly nejvíce vyhledávány díly pro nákladní vozidla. Produktový katalog TRW Proequip i technické informace jsou bezplatně dostupné prostřednictvím technického zdroje Tech Corner on-line na stránkách:  www.trwaftermarket.com

Související články

TRW se zařazuje mezi značky skupiny ZF
TRW se zařazuje mezi značky skupiny ZF

Společnost ZF Friedrichshafen si ukrojila další díl koláče na trhu dodavatelů dílů do automobilového průmyslu. Kromě tradičních značek Sachs, ZF, Boge a LMI (Lemförder) přichází do rodiny ZF i značka TRW.

TRW Aftermarket je u společnosti TEMOT mezinárodním dodavatelem roku 2015
TRW Aftermarket je u společnosti TEMOT mezinárodním dodavatelem roku 2015

Společnost TRW Aftermarket byla oceněna jako ‘Dodavatel roku 2015’ u společnosti TEMOT International, jedné z největších mezinárodních obchodních skupin pro nezávislý trh s náhradními díly (Independent Aftermarket’s) (IAMs). Tato zpráva ještě více posiluje ústřední postavení společnosti TRW jako předního dodavatele systémů “Corner Module” (brzdy, řízení a zavěšení) v rámci globálního aftermarketu. Ocenění bylo oznámeno na […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!