Iveco Emotional Trucks a tým Schwabentruck v soutěži tahačů Czech Truck Prix 2016 v Mostě

9 září 2016, 11:14

Závodní tým Iveco Stralis Schwabentruck se zúčastnil Czech Truck Prix 2016 na Autodromu v Mostě. V tomto kole Mistrovství Evropy tahačů (European Truck Race Championship, ETRC) představilo Iveco českým fanouškům také své Emotional Trucks.

Společnost Iveco podepsala s týmem Schwabentruck dvouletou smlouvu na sezónu 2016/2017 jako jeho hlavní sponzor v Evropském poháru tahačů FIA. Letošní kolo na známém okruhu Autodromu v Mostě proběhlo 3. – 4. září 2016. Závodní Stralis XP-R, pilotovaný německým závodníkem Gerdem Korberem, trojnásobným vítězem Evropského poháru tahačů (1996, 2001 a 2003), vyjel na závodní dráhu celkem čtyřikrát. Stralis 440 E 56 v závodní úpravě s impozantním výkonem 1.150 koňských sil, hmotností 5,5 tuny a motorem Iveco Cursor 13 dosahuje na okruhu maximální rychlosti 160 km/hod.

Nový model Stralis XP byl v Mostě představen nejen prostřednictví závodního tahače, ale také jako Emotional Trucks. Tyto „emotivní tahače“ věnované Ferrari, Dakar Teamu Petronas De Rooy a teamu Schwabentruck představují speciální poctu velkému partnerství společnosti Iveco se slavnými jmény sportovního světa. Livrej vozů navrhl a zrealizoval tým CNH Industrial Design, který věnoval pozornost personalizaci vozidel s použitím barev a grafického designu typického pro dotyčné partnerství.

„Emotivní tahače“ představují pokrok dosažený prostřednictvím modelu New Stralis XP, který je nejspolehlivějším a nejekonomičtějším tahačem na trhu, navrženým tak, aby dosáhl maximální spolehlivosti při současném snížení emisí (CO2) a nákladů na vlastnictví (TCO). Kompletně přepracované hnací ústrojí, nová a ve své třídě nejlepší převodovka, přestavěný motor, osvědčená technologie HI-SCR, GPS prediktivní funkce poslední generace a všechny ostatní nové funkce dokáží vytvořit úsporu paliva až 11 %. Tato nákladní vozidla se pyšní nejenom unikátní řadou služeb vytvořených společností Iveco s cílem maximalizovat spolehlivost a snížit provozní náklady, ale přinášejí další úspory v celkové výši až 3 %.

Jak řekl prezident společnosti Iveco Pierre Lahutte, který letošní klání na Mosteckém okruhu osobně navštívil: „Nový Stralis je vozidlo se zcela novým pohonným ústrojím. Na konci srpna jsme od společnosti TÜV získali certifikaci, že má o 11,2 procenta nižší spotřebu paliva než jeho předchůdce, což je obrovské zlepšení. Náklady na naftu představují pro dopravce jednu z největších položek a myslím si, že Stralis dopravcům v současné době nabízí nejvýhodnější ekonomiku spotřeby.“ a dodal: „Jsem rád, že mohu být dnes zde v Mostě. Do naší přítomnosti jsme hodně investovali, protože tyto závody pokládáme za dobrou příležitost, jak představit nová vozidla,“ vysvětlit zákazníkům vše nové a jaké benefity jim nové modely mohou přinést, především v úsporách, větší ziskovosti a konkurenceschopnosti.

Autodrom Most

Během dvou dnů se na Czech Truck Prix 2015 přišlo podívat 97 tisíc diváků. Ti se na okruhu v Mostě sešli, aby sledovali, jak si v závodu poměří síly 15 nejlepších jezdců závodního okruhu. Událostmi nabitý a skutečně povedený motovíkend přilákal velké množství fanoušků závodních tahačů, zástupců firem ze sektoru přepravy a rodin z České republiky i sousedních zemí. Souběžně se závody probíhal po oba dny adrenalinový program na polygonu. Nezapomnělo se ani na děti, pro které byly připraveny soutěže a různé atrakce.

AUTODROM MOST pořádá v současné době ve stejnojmenném areálu tuzemské i mezinárodní závody motocyklů, cestovních vozů, trucků, vytrvalostní závody a nově také rallysprintový závod. Do budoucna chystá vedení firmy další novinky nejen v oblasti motoristického sportu. Cílem je otevřít areál autodromu a polygonu široké veřejnosti a vytvořit z něj navštěvované centrum, jež bude součástí sportovního, společenského a kulturního života regionu po celý rok.
Iveco a Schwabentruck Racing

Iveco již v této sezoně spolupracovalo s týmem Schwabentruck na Velké ceně Rakouska ve Spielbergu a velké ceně Itálie v Misanu, dále na okruzích v maďarské Budapešti, českém Mostu a nebude chybět ani na belgickém Zolderu a nakonec v závodě ’24H des Camions‘ ve francouzském Le Mans. Iveco se zúčastní závodu International ADAC Truck Grand-Prix se dvěma závodními speciály Stralis XP-R připravenými pro tuto soutěž. Hlavní pilot týmu Schwabentruck Gerd Korber a jeho kolega Markus Altenstrasser závodí za volantem dvou 5,5tunových okruhových tahačů Stralis  XP-R s livrejí Iveco a poháněných motory Iveco Cursor 13, které mají solidní výkon 1.150 hp.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!