Total Rubia TIR 8900 FE 10W-30 – nový olej pro nákladní automobily

17 února 2021, 8:22

Rubia TIR 8900 FE 10W-30 je jedním z nejnovějších produktů na trhu motorových olejů šetřících palivo určené pro nákladní automobily. Snižuje třecí odpor u vznětových motorů, což se projevuje nižší spotřebou.

Díky své nižší viskozitě a použití přísad proti opotřebení a modifikátorů tření chrání olej všechny citlivé součásti motoru a podporuje jejich dlouhou životnost. Taková aditiva se aktivují v místech s vysokým tlakem. Bez jejich použití by pouhé snížení viskozity oleje zvýšilo opotřebení těchto prvků. To potvrzují mimo jiné provedené testy na motorech Mercedes: OM 611, OM 646 a OM 501 LA.

Níže uvedená tabulka ukazuje maximální limity při náročných zkouškách pro Mercedes-Benz k homologaci MB-Approval 228.51. Výsledky ukazují, že vlastnosti TOTAL RUBIA TIR 8900 FE 10W-30 překračují normu a opotřebení komponentů je mnohem nižší, než je požadováno.

Úsporu paliva potvrdily také testy provedené na vozidlech různých značek organizacemi, jako je francouzský UTAC, německý TÜV nebo anglický Millbrook.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!