Schwarzmüller v České republice již 25 let

20 září 2018, 10:07

Rakouský výrobce přívěsů oslavil výročí úspěšného působení v České republice dvoudenním mezinárodním veletrhem. Od otevření prvního závodu společnosti Schwarzmüller s.r.o. v roce 1993 zaznamenala firma velice úspěšný rozvoj a v současné době je druhým nejdůležitějším dodavatelem komerčních vozů v České republice.

Schwarzmüller v České republice již 25. let

V posledních letech se výrobní závod v Žebráku stal špičkovým centrem vysoce kvalitních vozidel s komplexní konstrukcí. V roce 2017 byl rozšířen o novou montážní linku, která by měla být uvedena do plného provozu v letošním roce.

Výkonný ředitel Radim Pánek řekl: „Mezinárodní veletrh představil naše rozsáhlé portfolio a inovace, na kterých pracujeme, a zároveň nám poskytl příležitost poděkovat našim partnerům a zaměstnancům za jejich vynikající spolupráci, která přispěla velkým dílem k našemu úspěchu.“

Budovy na ploše 31.000 čtverečních metrů

Společnost Schwarzmüller s.r.o. byla založena 18. ledna 1993 s centrálou ve Zbirohu. V roce 1998 se přesunula do nově postaveného závodu v Žebráku. Poté následovalo v roce 1999 vytvoření pobočky v Bohumíně na severní Moravě, která se zaměřuje na služby, opravy a prodej náhradních dílů.

V letech 2002 a 2007 byla firma rozšířena o další dvě výrobní haly. Celkově má tedy závod Schwarzmüller v Žebráku budovy na ploše více než 31.000 čtverečních metrů a celkovou plochu 112.000 čtverečních metrů. Spolu s pobočkou v Bohumíně v současné době zaměstnává 417 lidí.

Služby, které nabízí, zahrnují prodej nových vozů, servis a údržbu přívěsů, návěsů a nákladních automobilů všech výrobců, výrobu a prodej hydraulických hadic, generální opravy (včetně prodeje náhradních dílů), pronájem celkem 170 návěsů a přívěsů, stejně jako ojetých vozů. Výrobní portfolio společnosti Schwarzmüller v České republice zahrnuje ocelové sklápěcí návěsy, ploché přepravníky a chladicí a skříňové vozy, kterých ročně vyrobí asi 1.750 kusů.

Společnost Schwarzmüller se představuje

Mezinárodní veletrh pro zákazníky a zaměstnance ve dnech 14. a 15. září představil vývoj hlavních produktů a celkového portfolia výrobního závodu společnosti Schwarzmüller. Zákazníci a zaměstnanci, stejně jako učňové a studenti, se mohli dozvědět informace o moderních výrobních technologiích přímo na půdě závodu.

Dalším zlatým hřebem byly nedávno vyrobené produkty pro takové partnery, jako je Volvo, MAN, Scania, Tatra, DAF, Iveco, MN, Renault a Ford. Úspěšnou akci pro všechny členy společnosti doplnil pestrý doprovodný program.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!