TATRA odkupuje starší vozidla a nabízí výhodné podmínky na nové

9 února 2018, 16:11

TATRA TRUCKS nabízí už 4 měsíce majitelům starších nákladních vozidel TATRA v Česku a na Slovensku jejich výhodný odkup spojený se zajímavými podmínkami při koupi nového vozu.

Podobnou možnost žádný výrobce nákladních a užitkových vozidel u nás ani u našich východních sousedů svým zákazníkům nenabízí.

Projekt odkupu starších nákladních vozidel kopřivnická TATRA TRUCKS pro zákazníky spustila naplno na začátku října 2017, předcházela tomu testovací fáze ve spolupráci s dealery.

V současné době je v České republice registrováno kolem 14 tisíc vozů TATRA, jejichž průměrné stáří je 20 let. Kopřivnická společnost nabízí odkup staršího vozu TATRA spojeného s výhodným nákupem nového jakémukoliv zájemci, který bude splňovat několik podmínek. Zákazník například musí být majitelem vozu alespoň dva roky, přičemž vozidlo musí mít platné technické osvědčení minimálně ještě tři měsíce po jeho vykoupení. Další podrobnosti zájemcům ochotně sdělí dealeři a prodejní partneři.

Dosud zákazníci nabídli k odprodeji více než čtyři desítky vozidel. U téměř dvou desítek vozidel už byl proces odkupu staršího vozu a prodeje nového vozidla dokončen nebo je v různém stádiu realizace (zákazníci kupříkladu čekají na výrobní dokončení objednaného vozu).

Další zákazníci si v rámci projektu nechali odborně ocenit své stávající vozy a zakoupili za výhodných podmínek nové automobily TATRA. Všechna vozidla, která již byla a nebo budou vykoupena, poputují na zahraniční trhy mimo Českou a Slovenskou republiku, půjde převážně o export do rozvojových zemí. Odkoupená vozidla tedy neskončí v regionech bývalých vlastníků a nebudou tak vytvářet pro dopravce potenciální možnost konkurence.

Koupi ojetého vozidla a všechny náležitosti s tím spojené zajišťuje firma EXCALIBUR TRADE patřící do holdingu CZECHOSLOVAK GROUP. Její experti provádějí technické prohlídky vykupovaných vozidel, pořizují fotodokumentaci a vystavují protokol o prohlídce a stavu. Na základě zjištěných skutečností také určují jejich tržní a výkupní cenu. Rozdíl mezi těmito položkami může zákazník získat ve formě dotace na koupi nového vozu TATRA. Zástupci společnosti TATRA TRUCKS pak podepisují se zákazníkem smlouvu na odkup staršího vozidla a o nákupu nového vozu TATRA.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!