DB Schenker koupil 6.000 výměnných nástaveb pro přepravy v rámci Evropy

23 listopadu 2014, 14:13

DB Schenker svou investicí do nákupu 6.000 výměnných nástaveb pro kamiony chce přispět k navýšení kvality v rámci evropské přepravní sítě.

V současnosti používané výměnné nástavby tak společnost částečně nahradí novými dvoupodlažními. Díky tomuto kroku se zvýší bezpečnost zásilek a zrychlí se nakládání a vykládání zboží u terminálů. DB Schenker rovněž nahradí 1.000 výměnných nástaveb, které byly doposud používány pro systémovou dopravu a přímé linky. Do budoucna společnost plánuje rozšířit svůj fond výměnných nástaveb v 36 evropských zemích.

Nové výměnné nástavby, dodané firmou Krone, jsou dvoupodlažní a mají speciální hladký povrch pláště a zaoblené hrany. Tento design přispívá ke snížení spotřeby paliva a zároveň tak napomáhá redukci emisí CO2. Na každých 100 km se tímto řešením může ušetřit až 1 litr nafty.

„Touto investicí reagujeme na požadavky našich zákazníků v rámci globálních spedičních služeb. Rádi bychom dále upevnili naše vedoucí postavení na trhu,“ říká Ewald Kaiser, člen představenstva Schenker AG zodpovědný za pozemní přepravu, a dodává: „Zaměření se na vozový park a moderní vybavení je výsledkem našeho strategického programu, kterým chceme zabezpečit rozvoj našich pozemních přeprav do budoucna.“

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!