DB Schenker posiluje svou pozici v Africe

29 srpna 2014, 20:49

Logistický operátor DB Schenker posiluje svou pozici na africkém kontinentu. Po devíti letech spolupráce se společnost Bochimar, Lda stala součástí sítě DB Schenker. DB Schenker dále otevřel novou pobočku v mosambickém Maputu.

Rozvoj DB Schenker v Africe patří mezi důležité body naší růstové strategie,” vysvětluje Dr. Thomas Lieb, předseda představenstva DB Schenker, a dodává: „Jsme přesvědčeni, že vývoj světové ekonomiky bude podstatně ovlivněn právě africkým kontinentem.“

Od roku 2005 byla portugalská pobočka DB Schenker odpovědná za realizaci všech přeprav v Angole. V roce 2013 už pak DB Schenker společně s partnerskou společností Bochimar, Lda obsluhoval přes 3.400 námořních kontejnerů a více než 1.100 tun leteckého nákladu.

Integrace a nastavení nových procesů v Angole posílí a zajistí inovativnost a efektivitu našich služeb – ať už se jedná o přepravy nebo kontraktační logistiku,” potvrzuje Philippe Gilbert, regionální ředitel odpovědný za země západní Afriky. „I nadále se budeme soustředit na obchodní činnost mezi Evropou a Angolou, jednoznačně zde plánujeme také rozvoj v oblasti ropy a zemního plynu.”

Díky pobočkám v angolských městech Luanda, Lobito, Namibe, Soyo a Cabinda vytvořil DB Schenker fungující síť, která zákazníkům nabízí komplexní logistické služby. Mezi ty patří jak pozemní, letecká nebo námořní přeprava, tak i projektové služby, pozemní přepravy včetně vlastní flotily nákladních vozidel a zajištění celních řízení.

První červnový den byla také otevřena nová pobočka DB Schenker v hlavním městě Mosambiku Maputu. Jedná se o kancelář, která spadá do regionu Schenker Jižní Afrika a operuje v souladu s mosambickým právním systémem a tamějšími předpisy. Pobočka v Maputu nabízí letecké a námořní přepravy stejně jako projektová řešení související s ropou nebo zemním plynem.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!