ČESMAD BOHEMIA: Návod pro realistické předvolební kampaně

11 září 2013, 21:41

Návod pro realistické předvolební kampaně.

Blížící se kampaň pro předčasné volby do Poslanecké sněmovny se jistě bude věnovat i otázkám silniční dopravy. Bohužel se stejnou jistotou můžeme očekávat řadu nereálných a populistických slibů a návrhů, po hříchu vznikajících s minimální znalostí této složité problematiky.

V živé paměti jsou ještě návrhy zelených zkracující týdenní pracovní dobu silniční nákladní dopravy na čtyři a půl dne, což by paralyzovalo český průmysl i obchod a fatálně poškodilo konkurenceschopnost České republiky. Stejně tak bychom rádi předešli vzájemnému trumfování politických stran nabízejících na všechny neduhy lék v podobě rozšiřování a zdražování elektronického mýta. Připomeňme jen, že roční výběr mýtného ve výši něco přes osm miliard korun představuje zhruba stejnou sumu, o kterou přichází stát jen na daňových únicích při prodeji pohonných hmot.

ČESMAD BOHEMIA proto sestavil stručné teze k aktuálním reálným problémům silniční dopravy, které dává k dispozici všem politickým stranám doopravdy usilujícím o zlepšení fungování tohoto strategického odvětví.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!