Kapsch koupil dopravní divizi společnosti Schneider Electric

9 dubna 2016, 17:21

Společnost Kapsch TrafficCom AG ukončila v tomto týdnu akvizici dopravní divize světového gigantu Schneider Electric. Společnost, která dříve působila pod názvem Telvent Tráfico y Transporte, je předním dodavatelem IT řešení v reálném čase a nejlepších inteligentních dopravních systémů ve své třídě, které doplňují systémy dodávané společností Kapsch. Uzavřený obchod patří k nejvýznamnějším technologickým akvizicím poslední doby.

Potvrzuje globální sílu Kapsche a jeho cíl být stále na špici vývoje inteligentních dopravních systémů jak na silnicích, tak i ve městech. "Vnímám to jako silný pozitivní signál i pro Českou republiku jako našeho stávajícího zákazníka, ale rovněž i pro potenciální projekty na úrovni měst a krajů," vysvětluje Karel Feix, šéf české větve rakouského holdingu.

Akvizice rozšiřuje portfolio společnosti Kapsch a posiluje její pozici na trhu inteligentních dopravních systémů, zejména pak na rozvíjejících se trzích ve Španělsku, Latinské Americe, Severní Americe a na Blízkém východě. Závěrečná kupní cena dosahuje přibližně 26 milionů EUR. Očekává se, že dopravní divize společnosti Schneider Electric přispěje obratem přibližně 125 milionů EUR. Společnost Kapsch převezme přibližně 900 zaměstnanců společnosti Schneider ke svým celkový přibližně 3500 zaměstnancům po celém světě.

Podle Georga Kapsche, výkonného ředitele společnosti Kapsch TrafficCom, "urbanizace představuje neustále se zrychlující megatrend, který vyžaduje inovační kroky. Naše nové portfolio integrovaného řízení dopravy zvýší bezpečnost provozu ve městech i na dálnicích, stejně jako jejich efektivitu a ekologičnost díky zlepšení toku dopravy a poskytování informací motoristům v reálném čase." Dodal, že společnost Kapsch věří, že spojené subjekty zásadním způsobem přispějí k řešení provozních problémů, již čelí obce po celém světě. "Společnosti Schneider Electric a Kapsch budou nadále maximalizovat své obchodní příležitosti v oblasti chytrých měst," uvádí Mike Hughes, výkonný vice president pro strategické zákazníky a segmenty společnosti Schneider Electric.

Dokonalé propojení dálnic a měst
Společnost Kapsch rozšíří své zkušenosti v oblasti řešení řízení dopravy zapojením komplexního řešení řízení dopravy ve městech v reálném čase EcoTrafix(TM) společnosti Schneider do svého stávajícího portfolia. Systém EcoTrafix se používá zejména v Severní a Jižní Americe, jakož i ve Španělsku. Systém se využívá ke zlepšení sledování stavu dopravy a přístupových koridorů, jakož i k poskytování informačních služeb o dopravní situaci pro uživatele silnic v reálném čase. Integrace nebude mít na provozní systémy vliv. Nově zakoupený produkt EcoTrafix je dokonalým doplňkem pro DYNAC, pokročilý systém řízení dopravy (PSŘD) od společnosti Kapsch. DYNAC se využívá zejména na dálnicích a dálkových silnicích. Vysoce výkonná, integrovaná softwarová sada je navržena ke sledování a kontrole dopravy na silnicích a v tunelech.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!