DB Schenker získal od zákazníků Lufthansy cenu za ekologické aktivity

23 července 2015, 9:53

Mezinárodní poskytovatel logistických služeb DB Schenker získal od letecké společnosti Lufthansa cenu zákazníků za výjimečné zapojení do environmentálních aktivit. Ocenění bylo vyhlášeno v rámci 4. ročníku Dne péče o klima ve Frankfurtu nad Mohanem.

Pro DB Schenker je to letos již třetí významné ocenění za aktivity vedoucí ke zlepšování klimatických podmínek.

Cena byla udělena naší společnosti za úspěšné realizování dohod o snižování emisí uhlíku. Společnost se zavázala ve střednědobém horizontu zredukovat objem látek, které znečišťují ovzduší, a přizpůsobit své působení v oblasti logistiky tak, aby co nejméně zasahovalo životní prostředí. Ekologické dohody rovněž reflektují postupnou integraci klíčových ukazatelů udržitelnosti do obchodního vztahu zákazníků s poskytovateli přepravy.

„Toto ocenění odráží a podporuje náš cíl stát se do roku 2020 průkopníkem ekologie a udržitelnosti v přepravním průmyslu. Posiluje navíc snahu zahrnout do našeho plánu také dopravní společnosti, abychom společně dospěli k dlouhodobě udržitelnému rozvoji s eliminováním uhlíkových emisí,“ uvedl Karl-Friedrich Rausch, generální ředitel DB Schenker.

Společnost DB Schenker získala ve střední Evropě dvě významná ocenění za počiny na poli ekologie již v první polovině letošního roku. První z nich byla cena za inovativní systém osvětlení GreenWarehouse instalované na pobočce DB Schenker v Linci, druhé ocenění Energy Globe Award společnosti udělila spolková země Korutany za aktivity vedoucí ke snížení emisí oxidu uhličitého v rakouském Klagenfurtu a jeho okolí.

Ekologický projekt DB Schenker znamená zahrnout do veškerého uvažování ekologický aspekt: nová řešení zákaznických požadavků (Eco Solutions), nové způsoby jejich realizace (Eco Operations), nový přístup k zadávání zakázek a výběru partnerů (Eco Procurement), průhlednost veškeré činnosti (Eco Transparency) a především měřitelnost výsledků ekologických počinů (Eco2Phant = jednotka, se kterou přišel DB Schenker a která znamená 1 Eco2Phant = 5 tun CO2, což je obvyklá váha dospělého slona)

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!