DB Schenker ve Finsku otevírá terminál budoucnosti

22 června 2015, 9:50

DB Schenker Logistics začátkem června otevřel v blízkosti hlavního města Helsinky jeden z největších a nejmodernějších logistických terminálů.

Nové prostory představují jednu z největších investic (ve výši 57 milionů euro), jakou kdy společnost DB Schenker celosvětově realizovala. Terminál budoucnosti využívá solární energii a je vystavěn na dvoupodlažním konceptu, který zamezuje střetu kamionů s chodci „Kombinace provozu pozemní, letecké a námořní přepravy v jedné budově zlepší naši efektivitu, výkonnost a zrychlí překládku a toky zásilek mezi jednotlivými typy přepravy,“ říká Dr. Karl-Friedrich Rausch, generální ředitel a předseda představenstva Schenker AG.

V nových prostorách ve Viinikkale na ploše 51 tisíc m2 bude pracovat 650 zaměstnanců. Sklad nabídne 31.940 m2 plochy k uskladnění, z toho 28.830 m2 je ve vyhřívaných halách. „Nový terminál nabízí mnoho významných výhod,“ dodává Karl-Friedrich Rausch: „Je nedaleko letiště, blíže přístavu, než předchozí terminál, a má lepší napojení na silniční síť.“ Terminál je zároveň jedním z největších překladišť, jaké DB Schenker má. Denně se tu zpracuje mezi 35 a 40 tisíci zásilek.

Součástí strategie DB Group 2020 je ochrana životního prostředí, což bylo hlavní hledisko i při stavbě nového terminálu, který na vysoké úrovni splňuje standardy BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method). Solární energie se zde například využívá pro nabíjení baterií vysokozdvižných vozíků.  Terminál se budoval na základě požadavků TAPA A (Transported Asset Protection Association) a sledovaly se rovněž přísné bezpečnostní parametry pro dopravu, proto je nový terminál založený na dvoupodlažním konceptu, který zajišťuje, že se chodci a kamiony nikdy nepotkají.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!