DB Schenker představil na Eastlogu vizi logistiky v roce 2030

29 května 2015, 9:24

Mezinárodní logistická společnost DB Schenker představila na oborové konferenci Eastlog 2015 obsáhlou studii pro efektivní dopravu a logistiku v roce 2030. O tom, kam se obor za patnáct let posune, hovořil Ringo Schreiber, produktový manager pro logistiku/SPM.

Sedmnáctý ročník největšího logistického kongresu pořádaného v ČR se konal ve dnech 21. a 22. května 2015 v Aquapalace Hotel Prague.    

„Podle průzkumu, který proběhl v Německu, až 60% investic u logistických firem směřuje v současnosti do rozvoje oblasti IT, která bude pro budoucí vývoj klíčová. Až pak následují s velkým odstupem investice do logistické infrastruktury, skladů nebo vozového parku. Hlavní možnosti pro budoucí rozvoj vidíme zejména v oblastech světových trendů (globalizace, udržitelnost), nových řešeních (inteligentní doprava, data v reálném čase), digitalizaci a technologickém rozvoji (alternativní paliva). Namísto dokonalého plánování se ke slovu bude stále více dostávat spontánnost a umění rychle reagovat na vzniklé podněty,“ prorokuje Ringo Schreiber.

Ve své přednášce například hovořil o modulární logistice, která umožní zefektivnění a zmenšení zásilek. V roce 2030 se již navíc budou používat inteligentní dopravní prostředky s efektivnější spotřebou energie. Díky digitalizaci a využívání cloudů budou mít prodejci, přepravci i zákazníci o zboží neustálý přehled a budou to přímo zákazníci, kdo bude rozhodovat o tom, kdo jim zboží doručí. Pokud si ho rovnou nevytisknou na 3D tiskárně 

„Prezentace Ringo Schreibera byla jednou z klíčových přednášek kongresu Eastlog 2015, neboť reflektovala letošní hlavní téma – vize, kam logistický obor směřuje a bude směřovat v následujících 15 letech,“ potvrzuje Jaroslav Smíšek, group manager skupiny Atoz Logistics, organizátora kongresu, a dodává: „Podle prvních ohlasů tato přednáška patřila mezi ty nejvýše hodnocené. Přibližně 430 účastníků letošního kongresu si tak odneslo mnoho zajímavých podnětů k přemýšlení o strategiích, kam směřovat svou logistiku, resp. svůj logistický business.“

DB Schenker, partner konference Eastlog 2015, měl na největším tuzemském setkání odborníků na logistiku vlastní výstavní stánek, kde nabízel inspiraci i konzultace pro uživatele logistických služeb ze všech odvětví českého průmyslu. 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!