Nová veřejná plnicí stanice na CNG v Říčanech

26 března 2015, 16:29

Společnost PROFI AUTO CZ a.s., autorizovaný dealer Iveco, uvedla 25. března 2015
do provozu novou výkonnou čerpací stanici na stlačený zemní plyn. Stanice je plně implementována do stávající čerpací stanice pohonných hmot v Říčanech u Prahy.
Tato nová stanice na CNG je umístěna do mapy CNG stanic v ČR na portálu CNG+
a na portálu CNG4you.cz.

Nová samoobslužná CNG stanice na provozovně společnosti PROFI AUTO CZ, Kolovratská 1367 v Říčanech u Prahy, která byla spuštěna do provozu v 25. března 2015, je vybavena jedním výdejním stojanem s dvěma plnícími pistolemi NGV1 pro plnění osobních a dodávkových vozů a NGV2 pro rychlé plnění nákladních vozů a autobusů.

Stanice je otevřena nonstop a akceptuje nejen CNG karty, ale na rozdíl od většiny ostatních CNG distribučních stanic  je zde možné platit tankování CNG  jak  v hotovosti tak i běžnými platebními kartami. „Naše stanice má strategickou polohu, je dobře dostupná jak z dálnice D1 sjezdem na exitu 12, tak  ze směru Uhříněves, Říčany –  ulice Černokostelecká . Používání stlačeného zemního plynu je pro motoristy stejně komfortní jako běžné natankování benzínu nebo nafty, je však významně úspornější nejen vzhledem k životnímu prostředí, ale i vzhledem k nákladům provozovatele vozidel. Předpokládáme, že počet vozidel na CNG bude dále narůstat, protože stále více nejen dopravců, ale i finálních klientů požaduje přepravu zboží pomocí dopravy nepoškozující  naše životní prostředí“řekl ředitel společnosti Jiří Tovara.

V současnosti je v České republice přes 8000 vozidel na CNG a motoristé mají k dispozici celkem 65 plnících stanic na stlačený zemní plyn, do konce roku se očekává přírůstek dalších až deseti výdejních míst. Cena CNG se dlouhodobě pohybuje na čtyřiceti až padesáti procentech v porovnání s benzínem nebo naftou. S růstem poptávky po tomto palivu roste též nabídka prodávaných vozidel na CNG, aktuálně si mohou zájemci vybrat z více než 60 typů vozidel všech kategorií.

 

Tisková zpráva Iveco

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!