EUROPART: Aktivní expanze na východě

20 prosince 2014, 19:51

Společnost EUROPART otevřela nedávno tři nové pobočky ve střední a východní Evropě, z toho dvě v Polsku a jednu v Sofii.

Při příležitosti otevření těchto nových poboček výkonný ředitel Pierre Fleck uvedl: „Získání středoevropské a východoevropské distribuční oblasti je pro EUROPART velmi důležitým cílem; ve střednědobém horizontu bychom chtěli současných 68 poboček rozšířit na tomto klíčovém růstovém trhu na 100 pracovišť.“ Potřeba dílů vlastních značek EUROPART je v tomto regionu obzvláště vysoká.

V Polsku rozšiřuje společnost svou distribuční síť na severu země díky otevření pobočky o rozloze 300 čtverečních metrů v Bydhošti. Bydhošť patří k největším polským městům a je významným průmyslovým a obchodním centrem. Na důležitém dopravním uzlu mezi Vratislaví a Poznaní se nachází i Lešno na západě Polska, proto i tato nová pobočka, též o rozloze 300 čtverečních metrů, je strategicky důležitým místem pro odvětví dopravy. EUROPART Polska je v současnosti zastoupena po celé zemi 26 prodejními místy. „Díky dobré spolupráci byli nedávno do vlastní sítě filiálek zařazeni naši dva partneři v Řešově a Čenstochové, díky čemuž můžeme našim zákazníkům nabízet stále lepší servis,“ vysvětluje Karol Prozner, Country Manager společnosti EUROPART Polska.

EUROPART Bulgaria je zastoupena již svou centrálou v Sofii. Druhá pobočka v hlavním městě byla otevřena z důvodu pozitivního vývoje a obzvláště velké poptávky ze strany zákazníků společnosti po dalším pracovišti v tomto regionu. Sofie je jako hlavní město nejvýznamnějším průmyslovým a obchodním centrem Bulharska a představuje nejdůležitější dopravní uzel s přepravními cestami do všech koutů země. Nová pobočka je velká 90 čtverečních metrů a nachází se v západní části Sofie, zatímco centrála leží na východě města. Včetně nově otevřené filiálky má EUROPART Bulgaria v Bulharsku pět zastoupení. „V okruhu Sofie a okolí můžeme našim zákazníkům nyní dovézt zboží dokonce i několikrát denně,“ zdůrazňuje Wenzeslav Stefanov, Country Manager společnosti EUROPART BULGARIA. „I nadále usilujeme o pokrytí celé země.“

Pozitivní vývoj byl zaznamenán i v Lotyšsku a České republice:

Pro ještě větší posílení své přítomnosti na trhu v Pobaltí založila EUROPART v září vlastní společnost v Lotyšsku, EUROPART Latvia SIA, se dvěma novými pracovišti v Rize a Liepaje. EUROPART byla dříve v Lotyšsku zastoupena pouze jako partner joint venture; tato spolupráce však byla ukončena. EUROPART Latvia SIA nyní tudíž vlastní výhradní právo na prodej výrobků vlastních značek EUROPART. Ředitelem společnosti je Gints Silins.

Od října odpovídá v České republice za pobočky v Praze, Plzni a Pardubicích Vladimír Boháč. Pan Boháč prošel předtím různými pozicemi ve společnosti Scania Czech Republic a ve své poslední funkci odpovídal za rozvoj segmentu dílů pro návěsy, přívěsy a nástavby v Česku, na Slovensku a v Maďarsku. Stejně jako ve všech východoevropských zemích je poptávka po výrobcích vlastních značek EUROPART vysoká, což platí i pro české zákazníky.

Zdroj: www.europart.net

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!