Novinka pro rychlou kontrolu geometrie nákladních vozidel a autobusů od Hunter Engineering Company

15 října 2014, 19:27

Dle průzkumů jezdí až dvě třetiny nákladních vozidel a autobusů se špatnou geometrií. Přitom správně seřízená geometrie v kombinaci se správnými pneumatikami se správným nahuštěním může u jedné soupravy ušetřit až 200.000 korun ročně. Pravidelné kontroly nákladních vozidel a autobusů nebylo doposud možné provádět, protože změření geometrie soupravy nebo autobusu bylo pracné a trvalo i několik desítek minut. Přední světový výrobce zařízení pro servis podvozků a kol, americká firma Hunter Engineering Company, představil na výstavách Automechanika ve Frankfurtu a IAA v Hannoveru novinku, zařízení pro rychlou kontrolu geometrie nákladních vozidel a autobusů, která to zvládne jednoduše a rychle, během několika minut.

Zařízení umožňuje zkontrolovat geometrii nákladního vozidla nebo autobusu se třemi nápravami, včetně vytištění protokolu, během tří minut. Kontrola soupravy tahač s návěsem trvá méně než 10 minut a návěs není nutné odpojovat. Ke kontrole není potřeba montážní jáma, ani není nutné vozidlo zvedat. Stačí volná, rovná podlaha.

Zařízení díky bezkonkurenční rychlosti umožňuje komerčním servisům provádět kontrolu geometrie na všech vozidlech, která do servisu přijíždí. Dopravcům zase umožní provádět pravidelnou kontrolu geometrie všech vozidel. Kromě rychlé kontroly geometrie umožňuje provádět i kompletní seřízení. Špičkový program obsahuje řadu patentovaných funkcí a rozsáhlou databanku instruktážních videí a tím seřízení zjednodušuje a zrychluje.      

AD TECHNIK jako autorizovaný distributor Hunter Engineering Company, představí tuto novinku na výstavě Czechbus 2014 ve dnech 19. – 21.11.2014.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!