Q8Oils investuje v Antverpách 63 milionů Euro

22 října 2013, 22:02

Q8Oils investuje v Antverpách dalších 63 milionů € (přibližně 1,6 miliardy Kč) do nové mísírny a skladovacího zařízení aditiv, které zrychlí růst značky Q8Oils na mezinárodním trhu maziv. Nová zařízení doplňují další nedávno uskutečněnou význam nou investici do průmyslového areálu Blue-Gate jižně od Antverp, kam se přestěhovalo celosvětové hlavní sídlo oddělení maziv Q8Oils.

Nové zařízení v Antverpách bude disponovat moderním i technologiemi. Mimo jiné to také znamená, že díky této lince, investicím a inovacím se toto z ařízení stane enormně flexibilním a bude moci vyrábět všechny druhy maziv na olejovém základě. Antverpy jsou díky spojení moře s pevninou hlavní branou pro evropský trh, což zjednodušuje dodávky surovin loděmi a usnadňuje silniční dopravu hotových maziv.

Nový závod je postaven jako modulový s možností rozšíření kapacity. V současné době vyrábí 125 miliónů litrů. V budoucnu se předpokládá nárůst na 190 až 250 miliónů litrů. Díky této investici bude mít Q8Oils největší mísírnu olejů v Evropě z hlediska objemu a efektivity.

Počáteční testy a zkušební provoz první fáze proběhne v srpnu 2014, plně funkční a připravena na spuštění plného provozu má být tato 1. fáze v listopadu 2014. Počátkem roku 2015 začne bourání starého zařízení. Koncem roku 2015 se zahájí stavba nové skladovací haly pro aditiva (2. fáze), která by měla být ukončena v polovině roku 2016.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!