Nissens: Chlazení motoru & klimatizace pro nejrozšířenější nákladní automobily

20 února 2013, 13:47

Kombinací širokého sortimentu, výborné kvality a vysoké dostupnosti v celé distribuční síti vám Nissens přináší opravdový „delivering the diference“ jako specialista na nákladní automobily, který nabízí produkty v atraktivní cenové úrovni s vynikajícím logistickým zázemím.

Navrženy k výkonu
Chladiče Nissens jsou navrženy k optimálnímu výkonu za pracovních podmínek – teploty od -30°C až + 95°C a tlaku od 0,5 do 2,0 bar. Intercoolery Nissens jsou navrženy k optimálnímu výkonu za pracovních podmínek – teploty od -30°C až +180°C a tlaku od 0,5 do 2,0 bar. Intercoolery jsou vyrobeny výhradně z hliníku a speciálně proříznuté boční profily slouží ke snížení pnutí, které je způsobené vysokými teplotami.

Kromě toho jsou komory chladiče Nissens zesíleny a vyrobeny z plastu, který obsahuje alespoň 30-35% skleněných vláken. Typ materiálu je vždy uveden na komoře. Pro výrobu našich komor se nepoužívají recyklované plasty. Všechny intercoolery pro nákladní automobily jsou vařeny speciální technikou, která zajišťuje potřebnou sílu a odolnost sváru oproti tradičním technologiím.

Perfektní zpracování v každém detailu
Dokonalá povrchová úprava je samozřejmostí pro všechny komponenty – komory, těsnění, závity, šrouby, držáky atd. To je viditelný rozdíl charakterizující všechny komponenty Nissens pro chlazení motoru. Komponenty chlazení motoru jednoduše pasují na upevňovací body na vozidle a jsou uznány jako náhradní díly odpovídající 100% standardům OE. Přesné rozměry (délka, průměr), tvar i úhly ohybu připojení, přepadových trubek chladiče umožňují snadnou a rychlou montáž.

Dobře zabalené a chráněné
Díly chlazení motoru Nissens jsou zabalené tak, aby se minimalizovalo poškození během přepravy a skladování. Speciálně vyvinutý Nissens box usnadňuje manipulaci i přehlednost ve skladu. Produkt i box jsou viditelně označeny štítky včetně nejdůležitějších informací o produktu (číslo produktu, model a značka, čarový kód – EAN, atd.).

Test impulzního tlakování
Chladiče Nissens jsou testovány tlakovými impulzy, v případě osobních aut minimálně 60.000 impulzů a u nákladních aut 100.000 impulzů. Médium ( voda/olej ) je pod tlakem od 0.5 až 2.0 bar a max. teploty 95°C. Intercoolery Nissens pro nákladní automobily s hliníkovými komorami jsou testovány 500.000 impulzy, medium (voda/olej) je pod tlakem od 0 až 2,0 bar a max. teploty je 180°C.

Test životnosti
Chladiče a intercoolery Nissens jsou testovány v reálném testu životnosti – vibracemi (skládající se z minimálně 2 milionu vibrací v 22½ hodinovém cyklu) a tepelné roztažnosti (kontrola odolnosti vůči velkému kolísání teplot) tím, že se chladič vystaví střídavě vlivu nízkých a vysokých teplot, což vede ke smršťování resp. rozpínání.

Pro chladiče/intercoolery osobních automobilů provádíme tento test v 1.000 cyklech u nákladních automobilů v 1.500 zkušebních cyklech. Chladiče a intercoolery jsou také testovány na tepelný výkon a test ztráty tlaku, navíc je intercooler podroben zkoušce na roztržení s cílem ověřit životnost při tlaku do 6-8 bar.

Test na korozi
Pro testování odolnosti chladičů a intercoolerů Nissens do náročných klimatických podmínek (např. vysoká vlhkost vzduchu, sníh, sůl, atd.) jsou všechny produkty vystaveny zkoušce odolnosti proti korozi a to v cyklickém testu, který se odehrává v solném roztoku po dobu minimálně 400 hodin a tlaku mezi 0,8 a 1,2 bar.

Jen to nejlepší
Středy Nissens jsou vyráběny pouze z nejlepších materiálů – hliník a měď/mosaz a jsou vyráběny v několika systémech. Středy v systému McCord jsou vyrobeny z vlnkových lamel, jejichž výkon je zvýšen prostřihem “žralok” a trubkami s malou roztečí, což zajišťuje vynikající odolnost a výkon chlazení. V systému McCord jsou hliníkové části spájené systémem Nocolok na vytvoření silné a odolné konstrukce.

Všechny středy Nissens jsou vybaveny zdvojeným okrajem lamely, což zesiluje samotnou lamelu a chrání jí před poškozením kameny, hmyzem nebo silně znečištěným prostředím. V praxi tato jedinečná funkce znamená vyšší odolnost a lepší chladící výkon.

TEST TEPELNÉ ROZTAŽNOSTI
Test chladičů od různých aftermarketových dodavatelů ve srovnání s chladiči Nissens
– Test tepelné roztažnosti byl proveden na chladiči Mercedes Actros za stejných podmínek u třech různých dodavatelů – Nissens a dva další dodavatelé.

Vysoká kvalita – všechny chladiče Nissens jsou navrženy k výkonu, který trvá i v náročných podmínkách. Všechny chladiče Nissens vydrží minimálně 2.000 tepelných cyklů – vždy v souladu s platnými normami OE.

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!