Motory Zetor splňují přísné emisní normy

20 prosince 2014, 19:44

Společnost ZETOR TRACTORS a.s., která vyrábí nejvíce vznětových motorů v České republice, vyvinula motory Zetor, které splňují velmi náročné emisní předpisy na stupeň STAGE IV, což je důležité s ohledem na platná nařízení Evropské unie. Další novinkou z oblasti motorů je uzavření spolupráce ZETOR TRACTORS a.s. s německou společností DEUTZ AG, která patří v oblasti motorů ke světovým lídrům.

„Díky dlouhodobému vývoji spalování a optimalizaci válcové jednotky, dosahují motory značky Zetor nízké spotřeby paliva a nízkých emisních hodnot. Právě plnění přísných emisních norem je budoucností vývoje motorů Zetor,“ říká David Kollhammer, ředitel Technického úseku ZETOR TRACTORS a.s. „V roce 2014 vešla v platnost emisní norma Stage IV pro motory traktorů o výkonu 75–173 koní, což představuje přibližně dvě třetiny produkce značky Zetor. Norma Stage IV je charakteristická velmi přísnými limity ohledně oxidů dusíku (NOx) o hodnotě 0,4 g/kWh. Pro jejich dosažení využíváme kombinaci technologií aktivného DPF filtru (filtru pevných částic) a SCR (selektivní katalické redukce),“ vysvětluje David Kollhammer.

Cílem dlouhodobého vývoje našich motorů není jen plnění legislativních nařízení, ale především zajištění stále lepších vlastnostní těchto motorů ve prospěch zákazníka. Mezi výhody motorů značky Zetor patří nízká spotřeba, jednoduchost a snadná údržba.
Spolupráce s nejlepšími

Stávající nabídku motorů značky Zetor rozšíří motory od společnosti DEUTZ AG, s níž bude ZETOR TRACTORS a.s. spolupracovat. Motory německého výrobce doplní motory značky ZETOR, převážně v modelových řadách traktorů, které plánuje společnost ZETOR TRACTORS a.s. představit do roku 2016 (včetně). Motory DEUTZ AG budou využity jak v nižších, tak i ve vyšších výkonových kategoriích.

„Spolupráce se společností DEUTZ AG, nám umožňuje plně se soustředit na vývoj nových modelů traktorů jako celků. Díky vlastnímu výrobnímu a vývojovému centru v Brně Líšni, kterým všechny vyrobené traktory značky Zetor procházejí, můžeme ručit za kvalitu našich produktů, která je pro nás prvořadá,“ upřesňuje David Kollhammer, ředitel Technického úseku ZETOR TRACTORS a.s.

Společnost ZETOR TRACTORS a.s. navázáním spoluprace s DEUTZ AG usiluje o posílení pozice na mezinárodním trhu a zvýšení spokojenosti ze strany zákazníka.

Motory DEUTZ nabízejí moderní koncepci se systémem vstřikování Common Rail. Vybavené jsou emisním systémem DVERT (DEUTZ Variable Emission Reduction Technology). Elektronicky řízené vstřikování motoru umožňuje pomocí CAN BUS sběrnice komunikaci s ostaními komponenty traktoru (převodovka, přístrojová deska, hydraulika…), a tím přispívá k vyššímu uživatelského komfortu (automatizace řazení, zobrazování na přístrojové desce atp.).

Kompaktně sestavené motory využívají nejmodernějších konstrukčních prvků a technologických trendů. Pro uživatele patří k výhodám, jak nízká hlučnost, tak i bezúdržbové řešení s dlouhou životností. K hlavním benefitům motorů DEUTZ ve výkonu nad rámec stávající nabídky značky Zetor patří vynikající výkonové parametry, například strmý nárůst kroutícího momentu zejména v nízkých otáčkách. Příznivá je rovněž spotřeba paliva.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!