Čech Petr Valenta je druhým nejlepším mechanikem DAF v Evropě

25 listopadu 2014, 20:18

Čech Petr Valenta z Liberce obsadil druhé místo v celoevropské soutěži mechaniků vozidel značky DAF. Cenu Evropský mechanik DAF roku 2014 získal Mike Christensen ze střediska Truckcenter A/S v dánském Padborgu. Ceny vítězům předal ředitel servisních služeb společnosti DAF Trucks N.V. Johan Drenth.

„Jsem velmi rád, že jsem dosáhl takového úspěchu, samozřejmě si ho cením, protože je to ocenění mé práce. Navíc mě to motivuje i k lepšímu výsledku do budoucna,“ uvedl po finálové části soutěže, která se konala v listopadu ve výrobním závodě DAF v Eindhovenu, Petr Valenta. Finále se zúčastnilo jedenáct mechaniků z evropských zemí. Soupeři Petra Valenty byli zkušenější mechanici s dlouholetou pracovní praxí na vozidlech DAF. Dánský vítěz pracuje u značky DAF již dvacet let, Nizozemec třicet let a mechanik ze Slovenska osmnáct let. Valenta je v servisní síti DAF jedenáct let, s krátkou přestávkou, po níž se vrátil do nově otevřeného servisu DAF v Jeřmanicích u Liberce. Nyní tam vykonává pozici mechanika a vedoucího směny.

Do letošního ročníku soutěže o nejlepšího mechanika společnosti DAF vstoupilo 4.500 účastníků. Během evropského finále museli mechanici předvést své znalosti a dovednosti v několika teoretických oblastech a v praktické části, při níž řešili závady na motorech a systémech vozidla.

Vítězný Dán získal za první místo cestovní šek v hodnotě 166 tisíc korun, Petr Valenta ze servisu NAPA Trucks v Jeřmanicích u Liberce si za druhé místo odvezl hi-fi soustavu. Všichni ostatní získali třetí cenu. V rámci soutěže nikdo neprohrál ani neskončil poslední, všichni byli nejlepšími mechaniky ve svých zemích.

Mike Christensen odhalil, v čem tkví tajemství jeho úspěchu v soutěži, ale i jako mechanika: „Každý dokáže vyměnit součástku. Ale dobrý mechanik jde ještě dále. Neskončí, dokud neodhalí základní příčinu závady. To, co formuje dobrého dílenského technika, je zvídavost.“

„Společnost DAF organizuje soutěž Evropský mechanik roku proto, aby zdůraznila význam profesionálních mechaniků našich autorizovaných servisů,“ řekl Johan Drenth a doplnil: „Především to je uznání jejich profese. Moderní nákladní vozidla se neobejdou bez složitých elektronických systémů a moderní techniky, proto práce na nich vyžaduje hluboké technické znalosti a zkušenosti. Navíc vedení společnosti funkci mechanika autorizovaného servisu DAF respektuje a ví, že právě on hraje významnou roli při zvyšování důvěry zákazníků a rozhoduje o jejich spokojenosti.“

Tisková zpráva DAF Trucks CZ, s.r.o.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!