„Tetované“ vozy MAN

12 listopadu 2014, 20:21

Společnost MAN odstartovala mezinárodní veletrh nákladních a užitkových vozidel IAA 2014 netradiční světovou premiérou: Před hlavní železniční stanicí v Hannoveru odhalila šest pomalovaných nákladních vozidel pod souhrnným názvem „MAN Tatoo Trucks“ (Tetované trucky MAN). Fantasticky pomalované tahače návěsů jsou výsledkem mezinárodní designérské soutěže, jejíž účastníci měli za úkol vytvořit pojízdné umělecké dílo na základě hudební inspirace. Pointou bylo nalézt toho, kdo dokáže na tahačích nejvíce fascinujícím způsobem barvami a tvary interpretovat texty písní z nového alba Petera Maffaye „Wenn das so ist“ (Když je to tak).

„Každý ze šesti tahačů je jedinečný. Cítíme se nesmírně poctěni, že pro tato pojízdná umělecká díla sloužila jako inspirace naše hudba. A chtěli bychom se sklonit také před mistry, kteří designové inspirace přenesli přímo na vozidla,“ řekl Peter Maffay, poukazující též na lidi, kteří s ním na novém hudebním albu spolupracovali. Pomalované tahače MAN budou převážet jevištní techniku v rámci zpěvákova uměleckého turné po Německu, které je naplánované na začátek roku 2015.

První cenu 10.000 Eur získal za svůj návrh východoněmecký umělec Sebastian Bieler. Porota přitom tři nejlepší návrhy vyhodnocovala na základě barevné kompozice, umělecké interpretace skladeb, vizuálního efektu, kreativity a uměleckého zpracování.

Sebastian Bieler se narodil v Drážďanech a na tamní akademii výtvarných umění studoval malbu a grafický design. Z téměř všech jeho uměleckých děl je cítit silný vliv sprejerského umění. „Již v minulosti jsem maloval auta tímto stylem, tentokrát jsem však poprvé takto pojednal kamion. Skladba Schwarze Linien – černé linky – sedne k mému free způsobu tvorby téměř dokonale. Černé linky jsou vlastně klíčovou součástí mé umělecké tvorby, i když jsem si téměř jistý, že Peter Maffay by sám svoji skladbu interpretoval jinak, „ řekl Sebastian Bieler o svém díle.

Vozidla so soutěže MAN Tatoo Trucks pomalovali technikou airbrush renomovaní umělci Walter Maurer, Martin Dippel a jeho tým v letištním hangáru ve Fürstenfeldubrucku nedaleko Mnichova. Malíři v minulosti společně se světoznámými umělci Pop Artu navrhli též známé automobily BMW Art Cars.

Tisková zpráva MAN Truck & Bus Czech Republic

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!