Začala odborná příprava studentů MAN

12 listopadu 2014, 8:36

Více než 800 chlapců a děvčat v Německu, Rakousku, Švýcarsku, ale též turecké Ankaře nastoupilo od září na odbornou přípravu u společnosti MAN Group. MAN nabízí 53 profesí, přičemž 43 z nich jsou technické obory a 10 studijních směrů má obchodní zaměření.

Zručnost a řemeslný fortel jsou pro MAN doslova nutností v technických profesích, aby bylo možné dosáhnout další pokrok ve výrobě. „Odborné vzdělávání sehrává klíčovou roli v konkurenceschopnosti MAN. Potřebujeme tým nejlepších a nejvíce motivovaných adeptů – hlavně s ohledem na hrozící nedostatek kvalifikovaných pracovníků – abychom byli schopni nadále zabezpečovat vynikající kvalitu našich výrobků a služeb,“ zdůraznil Jochen Schuma, ředitel úseku lidské zdroje v MAN SE a MAN Truck & Bus. Abychom předešli tomuto nedostatku profesionálně připravených pracovníků, společnost MAN se více a více zaměřuje i na děvčata, která mají zájem o odborné vzdělání s technickým zaměřením.

Populární jsou též duální studijní programy MAN – od října nastoupilo 175 studentů na absolvování praktické části svých kurzů. Společnost MAN se též zaměřuje na aktivity za hranicemi, což potvrzuje například množství mezinárodních projektů v průběhu odborné stáže.

Šance nechat se zaměstnat po absolvování odborného vzdělání je velmi vysoká. Aby byli mladí lidé co nejlépe informováni o spektru profesionální přípravy a rostoucích možnostech uplatnění, byla před dvěma lety otevřená na serveru Facebook stránka v německém jazyce, která má dnes již více než 1.700 fanoušků. Jsou na ní například informace o stážích studentů, kteří jsou ve fázi rozhodování o zaměstnání. MAN každoročně nabízí několik stovek takových stáží, protože právě to je nejlepší příležitost jak poznat nejen firmu, ale též konkrétní odbornou profesi.

Tisková zpráva MAN Truck & Bus Czech Republic

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!